Reklamowe24 - sezon górski
Sport outdoor

Przygotuj się z nami na szlak!

Wrzesień to idealny miesiąc dla miłośników górskich wędrówek, niższe temperatury sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi, a po sezonie wakacyjnym na szlakach jest już zdecydowanie mniej turystów. Niezależnie od tego czy wybierasz się na jednodniową wycieczkę, czy kilkudniową wyprawę, warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu i zabraniu niezbędnego sprzętu turystycznego.

Zanim wyruszysz w góry sprawdź prognozę pogody, pamiętaj również żeby poinformować kogoś bliskiego o celu wyprawy i planowanym powrocie. Poza odpowiednią odzieżą i wygodnymi butami, warto zapatrzeć się również w kilka praktycznych gadżetów, które przydadzą się na szlaku.

image1

Wytrzymały plecak

Wybierając się w góry warto zabrać ze sobą pojemny plecak, wykonany z wytrzymałego materiału, który będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne i wpływ czynników zewnętrznych, zwłaszcza wilgoci i zmiennych warunków atmosferycznych. Dobrym wyborem będzie plecak o lekko usztywnianym, wygodnym systemie nośnym z odpowiednią wentylacją. Bardzo przydatna, zwłaszcza latem jest dodatkowa kieszeń na bukłak na wodę.

Butelka na wodę

Podczas pieszych wycieczek należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu, jest to szczególnie ważne podczas ciepłych dni, kiedy wzmożony wysiłek fizyczny może doprowadzić do szybkiego odwodnienia. Dlatego wybierając się w góry zawsze warto mieć ze sobą butelkę wody. Polecamy zwłaszcza butelki i bidony wykonane z aluminium, które są lekkie i wytrzymałe. Dobrym wyborem będzie również butelka z izolacją próżniowa, która utrzyma chłodną temperaturę wody przez cały dzień.

Power bank VIVID 4000mAh czarny
Power bank VIVID 400… Symbol: AS45092-02
cena od
37,23 zł
Cena netto
Powerbank Endurance, srebrny
Powerbank Endurance,… Symbol: 56-1107201
cena od
15,96 zł
Cena netto
Nóż wielofunkcyjny, srebrny
Nóż wielofunkcyjny, … Symbol: V4614-32
cena od
8,58 zł
Cena netto
Gadżety EKO
Latarka czołowa COB FRENTE
Latarka czołowa COB … Symbol: AS29174-02
cena od
17,00 zł
Cena netto
Gadżety EKO
Termos 500 ml
Termos 500 ml Symbol: AS17214
cena od
20,77 zł
Cena netto
Aluminiowa butelka Transit, czerwony
Aluminiowa butelka T… Symbol: 56-0603041
cena od
6,92 zł
Cena netto
Apteczka w pokrowcu, 14 el.
Apteczka w pokrowcu,… Symbol: V5690-02
cena od
14,46 zł
Cena netto
Apteczka, czerwony
Apteczka, czerwony Symbol: V5690-05
cena od
14,46 zł
Cena netto
Plecak Impact AWARE™ RPET
Plecak Impact AWARE™… Symbol: P762.805
cena od
108,83 zł
Cena netto
image1

Pojemny powerbank

Wędrując po górach często spędzamy w plenerze wiele godzin lub nawet dni, mamy wówczas ograniczony dostęp do energii elektrycznej, dlatego na dłuższą wyprawę warto zabrać ze sobą powerbank o dużej pojemności. Rozładowany telefon to nie tylko brak możliwości uwiecznienie pięknych widoków, w górach dostęp do telefonu to także kwestia bezpieczeństwa. Dzięki naładowanemu telefonowi możemy na bieżąco śledzić prognozy pogody lub w razie wypadku wezwać pomoc.

Głośnik bezprzewodowy

Jeśli lubisz słuchać muzyki, głośnik bluetooth może być świetnym towarzyszem pieszych wędrówek, zwłaszcza jeśli planujesz biwakować. W góry warto zabrać ze sobą głośnik wykonany z solidnego materiału, który będzie lekki a jednocześnie, dzięki pojemnej baterii zapewni możliwość odtwarzania muzyki przez wiele godzin. Polecamy szczególnie głośniki z z certyfikatem IPX6, które dzięki temu, że są w pełni wodoodporne mogą być używana w każdych warunkach.

Narzędzie wielofunkcyjne

Multitool to niewielki gadżet, który przyda się gdy będziemy chcieli otworzyć konserwę lub butelkę. Narzędzia wielofunkcyjne zazwyczaj wyposażone są również w niewielki noż, który może okazać się bardzo przydatny podczas biwaku w górach. Multitool w bardziej rozbudowanej wersji może zastąpić również kombinerki i śrubokręt, dzięki którym będziemy w stanie samodzielnie dokonać drobnych napraw naszego sprzętu turystycznego.