Gadżety reklamowe Szczecin - Województwo zachodniopomorskie - Reklamowe24
Na skróty

Gadżety reklamowe Szczecin

Szczecin to największe miasto a jednocześnie stolica Pomorza Zachodniego. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego z roku 2017 Szczecin liczył 403 883 mieszkańców, co czyni stolicę Pomorza Zachodniego 7 miastem w Polsce pod względem liczby ludności.

Szczecin stanowi również coraz ważniejsze centrum ekonomiczne a samo miasto dynamicznie rozwija się w dużej mierze dzięki bliskości Berlina a także łatwego dostępu do Morza. W roku 2013 premier Meklemburgii- Pomorza Przedniego, Erwin Sellering, publicznie uznał za miasto, które w przyszłości będzie pełnić dla wschodniej części tego regionu Niemiec podobną rolę ekonomiczną, jaką w odniesieniu do zachodniej części pełni Hamburg.

Szczecin z każdym rokiem notuje coraz lepsze cyfry rozwoju ekonomicznego. Coraz bardziej zauważalny staje się również wielokulturowy charakter miasta. W Szczecinie na stałe mieszka wielu obcokrajowców z najróżniejszych części świata. Bardzo widoczna jest oczywiście również obecność obywateli Niemiec, którzy odwiedzają Szczecin w celach turystycznych lub też przyjeżdżają do miasta na zakupy. Już obecnie na terenie Szczecina działają dwa wielkie centra handlowe: Kaskada oraz rozbudowywane obecnie Galaxy. Oprócz tego, miasto jest także siedzibą wielu mniejszych centrów handlowych, coraz większej liczby markowych sklepów a także licznych oddziałów międzynarodowych firm.

To wszystko sprawia, że Szczecin stanowi znakomite środowisko dla nowoczesnego biznesu. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepsze warunki oraz atrakcyjna oferta to jeszcze zbyt mało, aby osiągnąć sukces w dzisiejszych czasach. Na rynku istnieje tak dużo firm, że skuteczna konkurencja wymaga nie tylko dobrze zoptymalizowanej oferty, ale także umiejętnie prowadzonego marketingu.

Nowoczesny marketing: przede wszystkim personalizacja

Wiele obecnie mówi się o różnych formach reklamy online. Bez wątpienia, skuteczne pozycjonowanie strony firmowej w wyszukiwarkach a także umiejętna jej promocja np. poprzez korzystanie z portali społecznościowych odgrywają ogromną rolę. Należy jednak pamiętać, że określone składniki marketingu online stanowią jedynie określoną część znacznie szerszej tendencji. Nowoczesny marketing to reklama spersonalizowana, skoncentrowana nie tyle na samym budowaniu marki, ile na połączeniu tego procesu z wywieraniem odpowiedniego wpływ na klienta.

Jak wygląda personalizacja marketingu w wydaniu najnowocześniejszych, modelowych przedsiębiorstw? Należy tutaj wymienić przede wszystkim następujące faktory:

  1. Utrzymywanie bezpośredniego kontaktu z klientami, między innymi poprzez portale społecznościowe oraz spersonalizowany mailling
  2. Dostosowywanie charakteru oferty do potrzeb wielu różniących się od siebie grup klientów
  3. Personalizacja usług poprzez wykorzystywanie takich akcesoriów, jak różnego rodzaju gadżety reklamowe

Na szczególną uwagę zasługuje ostatni z wymienionych punktów. Dlaczego? Ze znaczenia np. kształtowania wizerunku firmy poprzez social media przedsiębiorcy przeważnie doskonale zdają sobie sprawę. Tymczasem niemniej istotny element personalizacji usług, czyli gadżety reklamowe Szczecin, nadal bardzo często są traktowane "po macoszemu".

Warto więc zdawać sobie sprawę ze światowych trendów w tym zakresie: najbardziej nowoczesne marki już dawno temu uświadomiły sobie, jak istotną rolę w procesie promocji marki oraz budowania relacji z klientem mogą odgrywać gadżety reklamowe. Odwiedzając dobre hotele standardowo natrafimy np. na pościel lub ręczniki z logo hotelu, a bardzo często otrzymamy również umiejętnie spersonalizowany podarunek. Gadżety reklamowe Szczecin to nie tylko kubki z logo firmy lub długopisy. Obecnie rynek oferuje wręcz tysiące rozmaitych produktów z tej kategorii, co pozwala firmie na plastyczne a przez to efektywne kształtowanie prowadzonej przez siebie strategii marketingowej.

Biuro obsługi klienta:

Reklamowe24
ul. Wyszyńskiego 1A 70-215 Szczecin

Anna Kowalska

Anna Kowalska

Starszy specjalista ds. sprzedaży Szczecin

Warto aby dobrać gadżety, które będą pasowały do profilu działalności firmy i nawiązywały do najnowszych trendów wśród gadżetów reklamowych. Dlatego dla Klientów ze Szczecina polecamy przede wszystkim gadżety elektroniczne oraz nawiązujące do stylu EKO.

W Szczecinie najczęściej wybierane są głośniki reklamowe oraz power banki ze znakowaniem Klienta.

Polecamy notesy klejone bez okładki w formacie A4 lub A5, teczki ofertowe oraz wizytówki i ulotki.

Jakie funkcje pełnią gadżety reklamowe Szczecin?

Specyficzna formą marketingu, jaką są gadżety reklamowe, może spełniać jednocześnie wiele różnych, uzupełniających się wzajemnie zadań. Gadżety reklamowe uznawane są ponadto za jedną z najbardziej atrakcyjnych form reklamy jeżeli chodzi o relację: koszty- efekty. W porównaniu do wielu innych metod marketingu, gadżety reklamowe nie wymagają specjalnie dużych nakładów finansowych. Jednocześnie ich działanie jest trwałe oraz odbywa się na kilku różnych płaszczyznach:

  1. Gadżety reklamowe budują wizerunek oraz rozpoznawalność firmy na zasadzie najbardziej bazowego mechanizmu: pamiętasz to, co widzisz. Wręczenie klientowi odpowiednio dobranego gadżetu to gwarancja, że wizerunek firmy stanie się wręcz elementem codziennego życia klienta, ergo będzie to reklama o charakterze permanentnym.
  2. Gadżety reklamowe stanowią dyskretną oraz nienachalną formę marketingu. Klienci bardzo często po prostu nie reagują np. na reklamy w radio, TV czy banery reklamowe "wyskakujące" po otworzeniu danej strony internetowej. Jeżeli natomiast wymienione formy reklamy są zbyt napastliwe, efekt działań marketingowych może być wprost odwrotny do zamierzonego. Pod tym względem gadżety reklamowe zawsze odznaczają się stonowanym charakterem: nie jest to agresywna reklama, która "atakuje" klienta, lecz dyskretna a jednocześnie skuteczna metoda utrwalania marki w świadomości klienta.
  3. Poprzez gadżety reklamowe wizerunek marki dotrze najpewniej nie tylko do samego klienta, ale również do jego otoczenia: rodziny, znajomych, pracowników, kontrahentów. Co więcej, prawidłowe utrwalenie marki w świadomości klienta może sprawić, że zapytany np. o dany produkt lub usługę, klient automatycznie wspomni o naszej firmie.
  4. Gadżety reklamowe mogą stanowić znakomitą wizytówkę stylu firmy. Jeśli prowadzimy np. elegancki hotel lub sklep, gustowne długopisy z logo marki będą stanowić nie tylko suchą informację o samym fakcie istnienia firmy, ale również już na wstępie powiązać w świadomości klienta markę z określoną stylistyką. Jest to fakt o znaczeniu niemożliwym do przecenienia, zarówno w przypadku nowych firm, które dopiero promują swoją działalność, jak też przedsiębiorstw o już umocowanej pozycji na rynku.

Podsumowanie

Jak widać, gadżety reklamowe Szczecin bynajmniej nie stanowią tylko "dodatków", jak często skłonni jesteśmy sądzić. Odpowiednio sprofilowane oraz dostosowane do potrzeb firmy, gadżety reklamowe stanowią jeden z integralnych elementów skutecznej kampanii marketingowej. Potencjał gadżetów reklamowych jest właściwie nieograniczony, co pozwala na dobór strategii o charakterze nieszablonowym. Wszystko to sprawia, że gadżety reklamowe są nieodzowną częścią procesu budowania marki oraz kształtowania odczuć klienta. Tym samym, gadżety reklamowe stanowią także wyjątkowo cenny element całej działalności firmy: w końcu doskonale wiadomo, że sukces nie ma racji bytu bez skutecznego marketingu.