Gadżety reklamowe Bydgoszcz - Województwo kujawsko-pomorskie - Reklamowe24
Na skróty

Gadżety reklamowe Bydgoszcz

Bydgoszcz jest jednym z największych ośrodków gospodarczych w Polsce: prężnie rozwinął się tutaj zarówno przemysł, handel, jak i usługi. Cały powiat obejmuje blisko 30% potencjału całego województwa (w 2015r. zostało wyróżnione jako Diamenty Forbesa). W mieście obecnych jest wiele grup kapitałowych, koncernów i korporacji międzynarodowych, z czego 25% współpracuje z firmami zagranicznymi.

Przedsiębiorstwa, funkcjonujące w Bydgoszczy, osiągają liczne sukcesy na arenie międzynarodowej i plasują się wysoko w rankingach, dotyczących jakość wyrobów i usług (np. Dobre bo Polskie) oraz wskaźników rozwoju (Złota Setka). W 2015 roku spośród 121 przedsiębiorstw z kujawsko-pomorskiego wyróżnionych jako Diamenty Forbesa jedna trzecia to przedsiębiorstwa z Bydgoszczy (28) i powiatu (10).

Aktywność zawodowa ludności osiadłej w Bydgoszczy jest najwyższa w całym regionie, a co za tym idzie stopa bezrobocia - najniższa. Z racji tego, Bydgoszcz został doceniony jako miasto z najlepszymi warunkami do prowadzenia biznesu - wyróżnienie to nadał mu Bank Światowy. Miasto to jest łakomym kąskiem dla inwestorów i przedsiębiorców. Stanowią oni dla siebie nawzajem wcale nie małą konkurencję. Aby wybić się na tak obfitym rynku, niezbędna jest przemyślana kampania marketingowa.

Biuro obsługi klienta:

Reklamowe24
ul. Jagiellońska 39A Bydgoszcz

Natalia Jarmusz

Natalia Jarmusz

Specjalista ds. sprzedaży Bydgoszcz

Dla Klientów z Bydgoszczy polecamy parasole reklamowe zadrukowane wg projektu Klienta, kolorowe opaski odblaskowe, a także kubki termiczne.

Bardzo popularne są kubki Secure, Winnipeg oraz Crema. Klienci w Bydgoszczy decydują się na wybrane kubki wraz ze znakowaniem.

Minimalne zamówienie na smycze reklamowe z nadrukiem wynosi 100szt.

Nieunikniona walka z konkurencją

Żyjemy w świecie, o jakim marzyły poprzednie pokolenia. Wszelkie dobra materialne są na wyciągniecie ręki, niemalże za każdym rogiem. Jest to prawdziwy raj dla konsumentów, ale jednocześnie nie lada wyzwanie dla przedsiębiorców. Nie jest łatwo przebić się na rynku, który pęka w szwach. By nie utonąć we mgle przeciętności, konieczna jest przemyślana, złożona strategia promocyjna. W dzisiejszych czasach konkurencja jest ogromna, bez względu na wielkość miasta. Bo przecież w mniejszych aglomeracjach, choć maleje ilość przedsiębiorstw, to dokładnie to samo dzieje się z liczbą delikwentów. Dlatego statystycznie poziom trudności zawalczenia o klienta nie zmienia się znacząco, bez względu na to, czy mowa o Warszawie, Bydgoszczy czy Lublinie. Tak naprawdę wszędzie działania marketingowe są tak samo ważne. Szczególnie na samym początku działalności. Wówczas ich podstawowym celem jest zaznaczenie obecności nowego przedsiębiorstwa w branży i nakłonienie potencjalnych nabywców do zainteresowania się, co może ono zaoferować (jakie ich potrzeby zaspokoić). Pierwsze zrealizowane oferty są często najcenniejsze - mogą zaowocować pozyskaniem wieloletnich współprac i wpłynąć na umocnienie pozycji w danej branży.

Gadżety reklamowe jako dyskretny ambasador firmy

Najbardziej powszechną i jednocześnie najdłużej istniejącą na rynku formą reklamy, są gadżety reklamowe Bydgoszcz. Odgrywają nie małą rolę w kreowaniu wizerunku firmy oraz w budowaniu relacji z otoczeniem. Wśród podstawowych korzyści, płynących z inwestycji w gadżety reklamowe, wyróżnia się:

  • uświadomienie klientów lub/i przypomnienie im o istnieniu marki
  • zbudowanie pozytywnego wizerunku lub/i wzmocnienie go
  • realny wkład w zwiększenie sprzedaży produktów lub/i usług

Jednak to nie koniec zalet stosowania tego typu rekwizytów. Bowiem kolejnym plusem uwzględnienia w swojej kampanii marketingowej gadżetów reklamowych jest fakt, że dzięki korzystaniu z przedmiotów z logiem marki, w podświadomości klienta utrwala się jej wizerunek. Gadżety reklamowe są prostym sposobem na przyciągnięcie uwagi i zatrzymanie jej na dłużej, choćby w podświadomości. Dzięki temu, gdy klient będzie potrzebował danej usługi, pierwszą firmą, która przyjdzie mu na myśl, będzie najprawdopodobniej ta, która go ,,obdarowała". Gadżety reklamowe Bydgoszcz odgrywają rolę swoistej wizytówki - zamiast pozostawić potencjalnemu klientowi klasyczną, nieco oklepaną wizytówkę, można na przykład rozważyć pozostawienie gadżetu z samym logo, nazwą firmy i koniecznie - z numerem kontaktowym.

Realny wpływ gadżetów reklamowych na zyski dla przedsiębiorstwa

Znacząca rola, jaką odgrywają gadżety reklamowe w rozwoju firmy, jest potwierdzona licznymi badaniami. Można wysnuć z nich m.in. następujące informacje:

  • Potencjalnym klientom najszybciej przychodzi na myśl nazwa firmy, od której otrzymali jakiś gadżet - pomagają one zapamiętać markę lub hasło bezpośrednio związane z firmą
  • Prawie 50% obdarowanych posiada gadżet dłużej niż rok, a 82% do tej pory posiada przynajmniej jeden gadżet reklamowy
  • Pomagają skutecznie wprowadzać nowe produkty na rynek
  • Wykorzystując gadżety reklamowe dystans pomiędzy firmą a indywidualnym klientem wydaje się ulec skróceniu. Co więcej, moment ich wręczania, ułatwia rozpoczęcie rozmowy, najzwyczajniej w świecie dając do niej pretekst.Takie gesty, chociaż na pozór drobne, w dalszej perspektywie sprawiają, że klient nabiera przekonania, że danemu przedsiębiorcy zależy nie tylko na korzyściach, jakie wynikają z ich wspólnych interakcji, najczęściej na gruncie handlowym, ale również na nim samym. Czuje się zaopiekowany.

Gadżety reklamowe Bydgoszcz - dedykowane czy ogólne?

Najbardziej znane gadżety reklamowe, to: smycze, kubki, długopisy itd. Jednak wiele przedsiębiorstw stawia na produkty personalizowane, dedykowane konkretnej grupie odbiorców. Przykładowo:

  • Idealnymi gadżetami reklamowymi dla kobiet będą: saszetki na kosmetyki, kompaktowe lusterka, bawełniane eko-torby. Z kolei mężczyźni będą usatysfakcjonowani: brelokami do kluczy, korkociągami, notesami. Młodym osobom proponuje się zazwyczaj urządzenia elektroniczne: power-banki lub pen-drive.
  • Dzieci z pewnością ucieszą się z pluszowych maskotek lub akcesoriów do malowania. Dla starszaków mogą to być worki na buty, plecaki i inne akcesoria szkolne. Wszystkie te gadżety marketingowe obowiązkowo z logo firmy. Niemniej jednak prawdziwym "must have" gadżetów reklamowych są... parasole. Nic w tym dziwnego: są nie tylko praktyczne (często się ich używa), ale i sprawiają wrażenie ekskluzywnych.Dzięki temu dopasowaniu gadżety reklamowe odniosą jeszcze większy skutek, ponieważ są nie tylko niezwykle praktyczne, ale także gołym okiem da się zauważyć, że ich wybór został solidnie przemyślany. Klient z pewnością to doceni.

Gadżety reklamowe są niezwykle istotnym elementem procesu kształtowania wizerunku firmy. Ich zastosowanie ma kluczowy wpływ na postrzeganie marki, a także budowanie pozytywnych relacji z kontrahentami. Taka forma promocji firmy wiąże się z wieloma korzyściami, których nie można zlekceważyć. Umiejętny marketing okazuje się niezbędny zwłaszcza w dużych miastach, takich jak chociażby Poznań. Dlaczego warto korzystać z gadżetów reklamowych?