Gadżety reklamowe Warszawa - Województwo mazowieckie - Reklamowe24
Na skróty

Gadżety reklamowe Warszawa

Warszawa - stolica Polski i województwa mazowieckiego, największe miasto w kraju, centrum nauki, kultury i sztuki. Jest idealnym miejscem dla studentów, turystów oraz pracowników. Bogactwo zabytków, szerokie możliwości spędzania wolnego czasu, ogromne zaplecze gastronomiczne i najlepsze zarobki w Polsce przyciągają ludzi z kraju i za granicy. Liczba ludności w Warszawie pod koniec 2018 roku wyniosła 1,8 miliona i stale rośnie. Nic dziwnego, że wielu inwestorów decyduje się na otworzenie biznesu w stolicy. Gwarantuje to powodzenie przedsięwzięcia i wysokie obroty. Jednak nawet tak doskonała lokalizacja, jaką jest Warszawa, nie pomoże osiągnąć sukcesu firmie bez odpowiednich narzędzi marketingowych.

Biuro obsługi klienta:

Reklamowe24
ul. Wołoska 5A 02-675 Warszawa

Joanna Szkopiak

Joanna Szkopiak

Specjalista ds. kluczowych Klientów Warszawa

Klienci z Warszawy trzymają się najnowszych trendów jakie panują w branży reklamowej. Najczęściej wybierane są gadżety ekologiczne oraz elektronika.

Warszawa idzie za trendami, warto zatem proponować nowe techniki znakowania. Druk UV, elastyczne nadruki na odzież, które można wykonać w pełnym kolorze, grawer lustrzany czy też podświetlane logo.

Warszawa jest bardzo dynamiczna, także w branży reklamowej. Aby wypromować markę w Warszawie trzeba się trzymać aktualnych trendów panujących w danym okresie.

Dlaczego gadżety reklamowe są ważnym narzędziem reklamy?

Gadżety reklamowe Warszawa pomagają nawiązać relację z potencjalnym klientem i zachęcić go do skorzystania z proponowanych przez firmę usług lub produktów. Praktycznie każdy z nas lubi dostawać upominki, dlatego obdarowana gadżetem osoba będzie myślała o firmie w pozytywny sposób i istnieje duże prawdopodobieństwo, że skorzysta z naszej oferty. Najważniejszym celem wprowadzenia tego narzędzia marketingowego jest budowanie świadomości marki. Z tego powodu warto wybierać gadżety reklamowe, które w jakiś sposób będą nawiązywać do profilu prowadzonej działalności. Zakładając firmę zajmującą się produkcją kosmetyków naturalnych, warto sięgnąć po biodegradowalne gadżety reklamowe, które automatycznie będą kojarzyć się konsumentom z czymś naturalnym i ekologicznym, podobnie jak proponowane przez nas kosmetyki. Ponadto dostępne na rynku gadżety reklamowe mają szerokie zastosowanie i mogą posłużyć klientom w codziennych czynnościach. Osoba, która używa płóciennej torebki z logo firmy podczas zakupów czy jadąc komunikacją miejską, przyczynia się dodatkowo do zwiększenia świadomości na temat marki lub oferowanej usługi. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w dużych miastach, takich jak Warszawa, gdzie codziennie pojedynczy przechodzień mija setki, a nawet tysiące osób. Gadżety reklamowe należy jednak dopasować do grupy docelowej. Prowadząc na przykład salon kosmetyczny, warto wybrać gadżety reklamowe związane z urodą. Można mieć wtedy pewność, że taki drobiazg ucieszy obdarowaną osobę. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę wybierając gadżety reklamowe dla potencjalnego konsumenta?

  • wiek - inne gadżety reklamowe ucieszą dzieci czy młodzież, a inne dorosłe osoby;
  • płeć - kierując swoją ofertę do kobiet, warto wybrać kobiece gadżety reklamowe, np. lusterka, pomadki, kalendarzyki. Jeśli firma jest ukierunkowana na mężczyzn, warto zainwestować w smycze, czapki z daszkiem, nerki, krawaty;
  • użyteczność gadżetów - warto zastanowić się, czy wybrany gadżet ma pełnić także funkcję użytkową czy jedynie być źródłem świadomości o firmie
  • estetykę - warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, produkty niskiej jakości nie będą najlepszą reklamą dla firmy.

Dlaczego gadżety reklamowe są skutecznym narzędziem reklamy?

Siła przekazu gadżetów jest naprawdę duża. W porównaniu do reklam, które można zobaczyć w telewizji lub w Internecie, gadżety reklamowe Warszawa działają także na zmysł dotyku. Dzięki temu informacja o firmie jest szybciej zapamiętywana i pozostaje w pamięci na dłużej. Dodatkowo, poprzez fizyczny kontakt z przedmiotem, reklama wydaje się być dla potencjalnego konsumenta bardziej wiarygodna i wzbudza silniejsze emocje niż reklama oddziałują wyłącznie na słuch czy wzrok.

Najczęściej wybierane gadżety reklamowe przez warszawskie firmy:

Jakie gadżety reklamowe wybrać?

Wybór gadżetów zależy od wyobraźni i możliwości finansowych przedsiębiorcy. Bogactwo produktów reklamowych na rynku pozwala wybrać najlepsze rozwiązania dla firmy, które pomogą zrealizować plan marketingowy. Gadżety reklamowe można podzielić na kilka rodzajów:

  • artykuły biurowe - szczególnie często wybierane przez firmy ze względu na korzystną cenę i przydatność w codziennym funkcjonowaniu biura. Świetnie sprawdzają się długopisy, pióra, notatniki, teczki na dokumenty, podkładki pod mysz, kalendarze, bloczki z samoprzylepnymi kartkami, ołówki, zakreślacze;
  • odzież reklamowa - najczęściej odzież opatrzona jest widocznym logo firmy. Mogą to być t-shirty, plecaki, skarpety, krawaty, apaszki, czapki zimowe, czapki z daszkiem, opaski;
  • artykuły codziennego użytku - konsumenci bardzo lubią być obdarowywani przydatnymi gadżetami. Do takich produktów zaliczyć można parasolki, kubki, torebki, smycze, pendrive'y, świece zapachowe, magnesy;
  • gadżety reklamowe spożywcze - najczęściej zapakowane w papierowe opakowania z logo firmy. Dużą popularnością cieszą się cukierki, krówki, czekoladki, lizaki, miody i dżemy zamknięte w maleńkich słoiczkach.

Warszawa jest idealnym miejscem na otworzenie biznesu, należy jednak od początku zadbać o odpowiednie działania marketingowe. Pozwoli to rozwinąć skrzydła firmie i pomoże przebić się z ofertą na rynku warszawskim. Gadżety reklamowe są dobrym sposobem na budowanie marki, jednak ich wprowadzenie należy poprzedzić analizą, tak aby dopasować je do profilu firmy i potencjalnego odbiorcy. Tylko w ten sposób wykorzystanie gadżetów reklamowych przyniesie oczekiwane efekty.