Reklamowe24
Ponad 10 000 produktów reklamowych
Bezpłatna wizualizacja
ikona telefon tel. 42pokaż
ikona koperta biuro@pokaż

Stresujesz się? Nie warto!

Stresujesz się? Nie warto!
Praca i stres lubią łączyć się w pary, mimo że każdy stara się trzymać nerwy na wodzy. Jak radzić sobie w trudnych momentach?
Z badań przeprowadzonych na zlecenie Koalicji Bezpieczni w Pracy z 2016 roku wynika, że ponad 80 procent pracowników umysłowo-fizycznych i aż 64 proc. pracowników fizycznych uważa że jest narażona na stres. Wniosek? Każdy z nas się denerwuje, a stres jest nieodłącznym elementem naszej codzienności. 


Kiedy najbardziej się stresujemy?

Najbardziej stresujemy się w sytuacjach, które wywołują w nas poczucie dyskomfortu. Często jest tak, że im bardziej nam na czymś zależy, tym mocniej się denerwujemy. Świetnym przykładem mogą być bladzi ze stresu maturzyści, którzy przed egzaminem dojrzałości boją się tak bardzo, że często mają problemy ze snem i nie mogą się na niczym skupić. W pracy zawodowej także trudno jest uniknąć zdenerwowania. Stres pojawia się już podczas rozmowy kwalifikacyjnej, gdy chcemy się jak najlepiej zaprezentować i staramy się nie wygłupić. Później musimy zmierzyć się z uciekającymi terminami realizacji przeróżnych zadań oraz innymi wyzwaniami. Z czasem warto wypracować sposób na radzenie sobie z negatywnymi emocjami. W przeciwnym razie każdy dzień może stać się udręką.


Stres motywujący i dołujący

Okazuje się, że istnieje kilka rodzajów stresu. Najbardziej powszechny i najmniej szkodliwy jest stres, który motywuje nas do działania. Stając w obliczu wyzwania czujemy zdenerwowanie, ale także dużą mobilizację w dążeniu do celu. Umiejętność wykorzystywania stresujących momentów do osiągnięcia sukcesu jest niezwykle przydatna podczas pracy. Gorzej, gdy nerwy przekładają się na nasze fatalne samopoczucie i wywołują „blokadę” dla twórczej pracy. 


Gadżety, które relaksują

W stresujących momentach warto mieć pod ręką gadżet, który pomoże rozładować negatywne napięcie i skoncentrować się na rozwiązaniu problemu. Takim produktem są piłeczki antystresowe, które idealnie mieszczą się w dłoni. Dlaczego warto zainwestować w gadżety? Piłeczki są odpowiedzią na niewerbalne oznaki rozdrażnienia. Podczas zdenerwowania obgryzamy paznokcie, mocno zaciskamy dłonie lub stukamy nerwowo palcami o blat biurka. Zaciskanie piłeczki antystresowej pozwala uniknąć niezbyt eleganckich odruchów i jednocześnie da w jakimś stopniu ujście negatywnym emocjom. 

W ramach Promocji Tygodnia oferujemy gadżety antystresowe w niższej cenie. Każdy produkt zostanie oznaczony logo Waszej firmy. Piłeczka do zaciskania to drobiazg, który może okazać się niezwykle pomocny. Warto wybrać go jako upominek zarówno dla pracowników, jak i klientów.