Reklamowe24
Ponad 10 000 produktów reklamowych
Bezpłatna wizualizacja
ikona telefon tel. 42pokaż
ikona koperta biuro@pokaż
sezon górski

Przygotuj się z nami na szlak!

Wrzesień to idealny miesiąc dla miłośników górskich wędrówek, niższe temperatury sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi, a po sezonie wakacyjnym na szlakach jest już zdecydowanie mniej turystów. Niezależnie od tego czy wybierasz się na jednodniową wycieczkę, czy kilkudniową wyprawę, warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu i zabraniu niezbędnego sprzętu turystycznego.

Zanim wyruszysz w góry sprawdź prognozę pogody, pamiętaj również żeby poinformować kogoś bliskiego o celu wyprawy i planowanym powrocie. Poza odpowiednią odzieżą i wygodnymi butami, warto zapatrzeć się również w kilka praktycznych gadżetów, które przydadzą się na szlaku.

image1

Wytrzymały plecak

Wybierając się w góry warto zabrać ze sobą pojemny plecak, wykonany z wytrzymałego materiału, który będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne i wpływ czynników zewnętrznych, zwłaszcza wilgoci i zmiennych warunków atmosferycznych. Dobrym wyborem będzie plecak o lekko usztywnianym, wygodnym systemie nośnym z odpowiednią wentylacją. Bardzo przydatna, zwłaszcza latem jest dodatkowa kieszeń na bukłak na wodę.

Butelka na wodę

Podczas pieszych wycieczek należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu, jest to szczególnie ważne podczas ciepłych dni, kiedy wzmożony wysiłek fizyczny może doprowadzić do szybkiego odwodnienia. Dlatego wybierając się w góry zawsze warto mieć ze sobą butelkę wody. Polecamy zwłaszcza butelki i bidony wykonane z aluminium, które są lekkie i wytrzymałe. Dobrym wyborem będzie również butelka z izolacją próżniowa, która utrzyma chłodną temperaturę wody przez cały dzień.

Pojemny powerbank

Wędrując po górach często spędzamy w plenerze wiele godzin lub nawet dni, mamy wówczas ograniczony dostęp do energii elektrycznej, dlatego na dłuższą wyprawę warto zabrać ze sobą powerbank o dużej pojemności. Rozładowany telefon to nie tylko brak możliwości uwiecznienie pięknych widoków, w górach dostęp do telefonu to także kwestia bezpieczeństwa. Dzięki naładowanemu telefonowi możemy na bieżąco śledzić prognozy pogody lub w razie wypadku wezwać pomoc.

Głośnik bezprzewodowy

Jeśli lubisz słuchać muzyki, głośnik bluetooth może być świetnym towarzyszem pieszych wędrówek, zwłaszcza jeśli planujesz biwakować. W góry warto zabrać ze sobą głośnik wykonany z solidnego materiału, który będzie lekki a jednocześnie, dzięki pojemnej baterii zapewni możliwość odtwarzania muzyki przez wiele godzin. Polecamy szczególnie głośniki z z certyfikatem IPX6, które dzięki temu, że są w pełni wodoodporne mogą być używana w każdych warunkach.

Narzędzie wielofunkcyjne

Multitool to niewielki gadżet, który przyda się gdy będziemy chcieli otworzyć konserwę lub butelkę. Narzędzia wielofunkcyjne zazwyczaj wyposażone są również w niewielki noż, który może okazać się bardzo przydatny podczas biwaku w górach. Multitool w bardziej rozbudowanej wersji może zastąpić również kombinerki i śrubokręt, dzięki którym będziemy w stanie samodzielnie dokonać drobnych napraw naszego sprzętu turystycznego.

image2