Reklamowe24
Ponad 10 000 produktów reklamowych
Bezpłatna wizualizacja
ikona telefon tel. 42pokaż
ikona koperta biuro@pokaż

SUBLIMACJA

Opis techniki

Sublimacja podobnie jak termotransfer polega na wgrzaniu pod wysokim ciśnieniem i w obecności wysokiej temperatury przygotowanego projektu. Wcześniej projekt drukowany jest farbą sublimacyjną na specjalnym papierze lub foli.

Metoda ta pozwala drukować projekty CMYK czyli w pełnym kolorze zawierające przejścia tonalne. Istnieje również możliwość znakowania sublimacją na twardych powierzchniach. Aby wykonać takie znakowanie podłoże maluje się wcześniej specjalną farbą zawierającą poliester. Koszt znakowania nie zależy od ilości kolorów. Cały proces drukowania metodą sublimacji przedstawiony został na pokazowym filmie obok.

Zastosowanie

sublimacja
sublimacja
sublimacja

Sublimacja ma zastosowanie na wszystkich powierzchniach zawierających domieszkę poliestru. Powierzchnia zadruku uzależniona jest od rozmiarów prasy. Innym dość znaczącym ograniczeniem jest to, że sublimacje możemy stosować tylko na białym podłożu. Nadruk na kolorowej tkaninie może wpłynąć na kolorystykę naszego projektu.

Na rynku jak do tej pory nie są dostępne białe farby sublimacyjne. Produkty znakowane sublimację to najczęściej wszelkiego rodzaju poliestrowe torby, plecaki jak również koszulki czy parasole reklamowe. Jednym z najpopularniejszych produktów reklamowych znakowanych metodą sublimacji są smycze reklamowe. Znakowanie możliwe jest również na produktach o twardych powierzchniach jak np. kubki reklamowe. Na zdjęciach obok przedstawiono kilka naszych realizacji.