Reklamowe24
Ponad 10 000 produktów reklamowych
Bezpłatna wizualizacja
ikona telefon tel. 42pokaż
ikona koperta biuro@pokaż

TAMPODRUK

Opis techniki

Tampodruk to jedna z najpopularniejszych metod znakowania. Jej popularność wynika z szerokiego spektrum zastosowania i stosunkowo niskich kosztów wykonania.

Metoda ta polega na przeniesieniu kształtu z wypełnionej farbą matrycy na znakowany produkt. Matryca to najczęściej metalowa płytka, na której wytrawia się porządny kształt. Kształt ten wypełniany jest farbą, którą na produkt przenosi silikonowy tampon (stąd nazwa techniki). Technika ta przypomina stemplowanie. Cały proces zaprezentowany został na filmie obok. Po nałożeniu farby na produkt, zostaje on przeniesiony na podajnik, na którym zostaje osuszony.

Sposób Działania prezentuje filmie obok.

Zastosowanie

tampodruk
tampodruk
tampodruk
tampodruk

Tampodruk stosuje się na twardych, równych powierzchniach. Wszelkie krzywizny produktu mogą zniekształcić nadruk. Ze względu na ograniczenia techniczne tampodrukiem wykonuje się nadruki max. 4 kolorowe, a jego wielkość nie powinna przekraczać 7 cm długości.

Produktami, najczęściej znakowanymi tą metodą są długopisy, breloki oraz wszelkiego rodzaju drobne przedmioty wykonane z plastiku, drewna czy metalu. Na zdjęciach obok przedstawiono nasze przykładowe realizacje.