Termotransfer - Transfer - Opis techniki znakowania

Termotransfer

Termotransfer lub termonadruk jest popularną metodą znakowania w branży reklamowej. Pozwala stosunkowo małym kosztem wykonać prints dla małych nakładów produktów. Pierwszym krokiem do wykonania znakowania tą techniką jest nadrukowanie naszego projektu na papier lub folię transferową. Inną stosowaną metodą jest wycinanie szablonu z gotowej foli. Następnie przygotowany wcześniej nadruk nakładamy na produkt, który chcemy oznakować i zamykamy w prasie termicznej. Urządzenie to wytwarza wysoką temperaturę (ok. 150℃), dzięki której przygotowany nadruk zostaje wgrzany w materiał. Cały proces zaprezentowany został na filmie obok.

Termotransfer podobnie jak sitodruk stosuje się najczęściej na tkaninach. Przeważnie prasy termiczne umożliwiają prints na płaskich powierzchniach. Istnieją również maszyny pozwalające na prints na krzywiznach. Standardowo prints tą techniką wykonuje się w maksymalnie 8 kolorach. Im większa ilość kolorów tym trudniej wpasować poszczególne folie tak, aby całość była zgodna w pierwotnym projektem.

Wielkość nadruku uzależniona jest od rozmiarów prasy termicznej. Najczęściej jest to około 30 cm długości. Produktami, które najczęściej znakuje się tą techniką są koszulki, czapki z daszkiem, parasole reklamowe, plecaki i różnego rodzaju torby od zwykłych toreb na zakupy po duże podróżne. Na zdjęciach zaprezentowano przykładowe realizacje.

Sposób Działania na filmie oraz galeria z przykładowych realizacji