Sitodruk - Sito - Opis techniki znakowania

Sitodruk

Sitodruk to popularna metoda znakowania stosowana przede wszystkim na tkaninach. Jest trwała i stosunkowo tania.

Aby wykonać prints tą metodą na początek należy przygotować sito w taki sposób, aby rozprowadzana po nim farba przenikała na produkt w określonych miejscach tworząc porządny kształt. Przygotowaną formę montujemy do maszyny, a następnie rozpoczynamy proces drukowania. Umieszczamy produkt na podajniku, który przenosi go pod sito. Sito dociskane jest do miejsca nadruku, a rakla rozprowadza farbę. Następnie produkt jest osuszany i zdejmowany z podajnika.

Sitodruk stosuje się najczęściej na tkaninach, tworzywach sztucznych, powierzchniach wykonanych z plastiku lub drewna.

W standardowych maszyna do sitodruku znakowania można dokonać tylko na płaskim podłożu (tylko tu istnieje możliwość dociśnięcia sita do produktu). Ze względu na ograniczenia techniczne sitodrukiem wykonuje się nadruki max. 4 kolorowe, a jego wielkość uzależniona jest od wielkości ramy sita. Standardowo jest to około 30 cm długości.

Produktami, najczęściej znakowanymi tą metodą są torby, teczki, plecaki, parasole jak również notesy i inne przedmioty, na których powierzchnia pozwala na zastosowanie sitodruku. Na zdjęciach obok przedstawiono nasze przykładowe realizacje.

Sposób Działania na filmie oraz galeria z przykładowych realizacji