Grawerowanie Laserowe - Grawer Laserowy - Opis techniki znakowania

Grawerowanie Laserowe

Grawerowanie jest bardzo trwałą metodą zdobienia. Polega na wyżłobieniu w podłożu za pomocą lasera CO2 lub YAG wcześniej przygotowanego projektu. Trwałość tej metody wynika z tego, że logotyp zostaje wyryty w materiale, a nie jak to jest w przypadku nadruków naniesiony na jego powierzchnię.

Nie ma możliwości starcia czy zeskrobania takiego znakowania. Dodatkowo wygrawerowane projekty wyglądają bardzo elegancko i przy tym są subtelne. Kolor znakowania wynika z podłoża na jakim jest wykonywany, przez co nie rzuca się bardzo w oczy. Cały proces zaprezentowany został na filmie pokazowym. Grawerowanie stosuje się przede wszystkim na przedmiotach metalowych. Ta metoda znakowania ma również zastosowanie w znakowaniu powierzchni drewnianych oraz skórzanych. Podłoże, na którym mamy grawerować powinno być płaskie.

W przypadku krzywizn mogą wystąpić zniekształcenia. Wyjątkiem jest zastosowanie obracarki. Przykładem może być grawerowanie dookoła kubków izotermicznych. Wielkość grawerowanej powierzchni przeważnie nie przekracza 10 cm długości.

Najczęściej grawerowanymi gadżetami są metalowe długopisy, breloki, wizytowniki, drewniane zestawy do wina, różnego rodzaju pudełka jak również produkty wykonane ze skóry takie jak teczki, portfele itp. Często projektując artykuły reklamowe umieszcza się na nich czyste metalowe wstawki, na których umieszcza się logotyp odbiorcy. Nasze realizacje przedstawiono na zdjęciach poniżej.

Sposób Działania na filmie oraz galeria z przykładowych realizacji