Reklamowe24
Ponad 10 000 produktów reklamowych
Bezpłatna wizualizacja
ikona telefon tel. 42pokaż
ikona koperta biuro@pokaż

TERMOTRANSFER

Opis techniki

Termotransfer lub termonadruk jest popularną metodą znakowania w branży reklamowej. Pozwala stosunkowo małym kosztem wykonać znakowanie dla małych nakładów produktów. Pierwszym krokiem do wykonania znakowania tą techniką jest nadrukowanie naszego projektu na papier lub folię transferową. Inną stosowaną metodą jest wycinanie szablonu z gotowej foli. Następnie przygotowany wcześniej nadruk nakładamy na produkt, który chcemy oznakować i zamykamy w prasie termicznej. Urządzenie to wytwarza wysoką temperaturę (ok. 150’C), dzięki której przygotowany nadruk zostaje wgrzany w materiał. Cały proces zaprezentowany został na filmie obok.

Zastosowanie

transfer
transfer
transfer
transfer

Termotransfer podobnie jak sitodruk stosuje się najczęściej na tkaninach. Przeważnie prasy termiczne umożliwiają znakowanie na płaskich powierzchniach. Istnieją również maszyny pozwalające na znakowanie na krzywiznach. Standardowo znakowanie tą techniką wykonuje się w maksymalnie 8 kolorach. Im większa ilość kolorów tym trudniej wpasować poszczególne folie tak, aby całość była zgodna w pierwotnym projektem.

Wielkość nadruku uzależniona jest od rozmiarów prasy termicznej. Najczęściej jest to około 30 cm długości. Produktami, które najczęściej znakuje się tą techniką są koszulki, czapki z daszkiem, parasole reklamowe, plecaki i różnego rodzaju torby od zwykłych toreb na zakupy po duże podróżne. Na zdjęciach zaprezentowano przykładowe realizacje.