Jak obniżyć koszty realizacji gadżetów reklamowych

Zamawianie gadżetów w największych przedsiębiorstwach nie jest obecnie żadnym problemem. Sprowadza się to w zasadzie do wyboru określonego modelu, ustalenia odpowiedniego znakowania oraz opłaty zamówienia. Następnie wystarczy już tylko czekać na kuriera z przesyłką. Jedynym ograniczeniem w doborze gadżetów reklamowych może być tylko pomysłowość zleceniodawcy.

Co w sytuacji, gdy chcemy zamówić gadżety reklamowe, ale mamy ograniczony budżet? Nie zawsze przecież można zrealizować wszystkie założenia. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w przeważającej większości przypadków nasi Klienci muszą trzymać się określonych ram cenowych. Nie trzeba jednak zrezygnować z zamówienia, jeśli koszt realizacji gadżetów reklamowych przekracza możliwości finansowe. Znamy cztery sposoby, dzięki którym możliwa jest obniżka ceny artykułów promocyjnych. Oto one:

1) Sprawdzaj aktualne promocje i obniżki cen.

Praktycznie w każdej branży występują promocje i rabaty na oferowane usługi czy też produkty. Nie ma się czemu dziwić, obniżki cenowe to jedna ze strategii walki o klienta. Jak wskazują badania ponad 80% z nas, wybierając miejsce zakupów, kieruje się poziomem cen. Dlatego też firmy bardzo chętnie korzystają z tej metody. Dotyczy to również agencji zajmujących się gadżetami reklamowymi. W przypadku Reklamowe24 wolimy jednak przekonywać do siebie Klientów za pomocą wysokiej jakości obsługi, co nie znaczy, że nie prowadzimy akcji promocyjnych.

Dzięki dobrym relacjom z naszymi dostawcami możemy obniżać ceny wybranych artykułów reklamowych zachowując przy tym ich wysoką jakość. Dlatego prowadzimy comiesięczne akcje “Promocja Miesiąca” podczas których obowiązuje 20% rabatu na wybrane produkty tematyczne.

Śledząc obniżki cenowe często można zamówić gadżety reklamowe, na które wcześniej nie pozwalał przyjęty budżet. Dlatego też warto być na bieżąco ze wszystkimi promocjami. Można ich szukać dopiero wtedy, gdy zaistnieje taka potrzeba lub też regularnie szukać nowych, chociażby lajkując naszą stronę na Facebooku. Publikujemy na niej aktualne informacje o bieżących obniżkach.

2) Pomyśl o substytucie wybranego gadżetu reklamowego.

W codziennym życiu, gdy nie stać nas na dany produkt, to szukamy jego tańszego zamiennika. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku gadżetów reklamowych. Na szczęście oferta artykułów promocyjnych jest na tyle szeroka, że nie zawsze taka zmiana wiąże się z niższą jakością.

Zastępując droższy produkt jego tańszym odpowiednikiem możemy po prostu zrezygnować z niektórych właściwości, które nie są dla nas priorytetem. Przykłady? Zamawiając długopisy do biura możemy spokojnie zrezygnować z gumowych końcówek przeznaczonych do obsługi ekranów dotykowych. Natomiast przy wyborze Power Banku, zamiast zmniejszać jego pojemność, należy zastanowić się nad zmianą wyglądu obudowy. Nieraz gadżet reklamowy o tradycyjnym designie może być o wiele tańszy, a przy tym cechować się dokładnie tymi samymi właściwościami jak je droższy odpowiednik.

3) Ogranicz liczbę kolorów na nadruku…

Przy niektórych metodach znakowania ważnym elementem, który podnosi koszt produkcji, jest liczba kolorów nanoszonych na gadżet. Niestety, decydując się na grafikę w szerokiej palecie kolorystycznej musimy być świadomi ceny, jaką za to zapłacimy. Wpływ na to ma między innymi wartość tuszów, czas przygotowania projektu czy też długość pracy maszyny znakującej. Chcąc zmniejszyć ogólny koszt realizacji gadżetów reklamowych można pomyśleć nad uproszczeniem grafik. Przy dużym zamówieniu jeden lub dwa kolory mniej mogą zdecydowanie wpłynąć na wycenę.

4) …lub użyj tylko jednego.

Aby zmniejszyć koszty znakowania do minimum, możemy pomyśleć nad przygotowaniem grafiki tylko w jednym kolorze. Dzięki temu możliwy będzie nadruk metodą tampodruku, czyli jedną z najpopularniejszych technik wykorzystywanych w branży reklamowej. Znakowanie to jest bardzo proste, przez co szybkie i stosunkowo tanie. Stosuje się je na gadżetach posiadających gładką twardą powierzchnię. Więcej o tej metodzie napisaliśmy w naszym wcześniejszym artykule.

Choć może wydawać się, że monochromatyczna grafika jest nudna i posiada szereg ograniczeń, to my mamy zupełnie inne zdanie na ten temat. Przez ponad dziesięć lat naszej działalności zrealizowaliśmy wiele gadżetów reklamowych, na których jednokolorowy nadruk idealnie pasował do produktu.

Czy to wszystkie sposoby?

Wszystkie wymienione sposoby mogą zmniejszyć koszt zamówienia, ale nie trzeba się nimi kierować. Najlepszą metodą będzie napisanie do nas wiadomości mailowej! Wystarczy w niej podać przyjęty budżet, orientacyjną ilość potrzebnych gadżetów oraz grafikę, którą chcemy na nich zawrzeć…a my zajmiemy się resztą. Zaproponujemy najlepsze artykuły promocyjne, przygotujemy wizualizacje oraz podamy określony koszt i termin dostawy 🙂

Wystarczy napisać!