Gadżety z osobistym charakterem, czyli dlaczego warto postawić na personalizację!

Skuteczna reklama polega na analizie upodobań Klienta i dostosowaniu przekazu do jego indywidualnych preferencji. Adresowanie komunikatu do konkretnych osób pozwala dotrzeć do pożądanej grupy, odrzucając bezosobowe, a tym samym nieskuteczne działania promocyjne.

W obecnych czasach zalewa nas ogrom informacji i dóbr, nic więc dziwnego, że w branży reklamowej indywidualne podejście do Klienta staje się coraz bardziej istotne. Również podczas wyboru gadżetów promocyjnych, coraz więcej firm stawia na unikalny i oryginalny charakter upominków, starając się dopasować produkt do zainteresowań i gust odbiorców.

Personalizacja okazuje się być tutaj wartością dodaną, która może sprawić, że zainteresowanie marką i oferowanymi przez nią usługami, znacznie wzrośnie. Mądrze dobrane gadżety z indywidualnym nadrukiem, spersonalizowanym cytatem lub imieniem to fantastyczna taktyka marketingowa, która angażuje i buduje trwałe relacje z Klientami.

Wyróżnij się na tle konkurencji

Podczas zakupu gadżetów promocyjnych, wiele firm decyduje się na wybór praktycznych przedmiotów codziennego użytku. To dobre rozwiązanie ale warto mieć na uwadze, że każdego dnia Klienci są zasypywani podobnymi do siebie kubkami, długopisami czy notesami, które zwykle po krótkim czasie lądują w koszu lub, w najlepszym wypadku w szufladzie biurka.

Sposobem na wyróżnienie się na tle konkurencji, może być opatrzenie pozornie zwyczajnego gadżetu, takiego jak kubek czy notes, imieniem lub indywidualną dedykacją, co uczyni z niego wyjątkowy i unikatowy produkt. Taki gadżet momentalnie nabiera emocjonalnego charakteru, a obdarowana osoba odnosi wrażenie, ze upominek był przemyślanym, a nie przypadkowym wyborem i został stworzony specjalnie dla niej. Taki produkt Klient zachowa zdecydowanie dłużej, podobnie jak pozytywne odczucia, które automatycznie pojawią się w odniesieniu do Twojej marki.

Gadżety ze spersonalizowanym nadrukiem np. w postaci imienia, sprawdzą się również w przypadku kampanii skierowanych do dzieci lub młodzieży. Będą doskonałą formą upominku dla uczestników letnich obozów, członków klubów sportowych itp. Właśnie dla jednego z łódzkich klubów sportowych, mieliśmy ostatnio przyjemność zrealizować spersonalizowane bidony z inicjałami zawodników młodzieżowej drużyny piłki ręcznej. Zdjęcie z tej realizacji możecie zobaczyć obok.

Pokaż swoim pracownikom, że ich doceniasz

Indywidualnie dobrane produkty to nie tylko świetna forma promocji ale także oryginalny pomysł na drobny upominek dla pracowników firmy np. z okazji świąt, urodzin lub jubileuszu. Wygrawerowana data jakiegoś ważnego wydarzenia sprawi, że będziemy pamiętać z jakiej okazji i od kogo otrzymaliśmy dany przedmiot.

Spersonalizowane gadżety z osobistą dedykacją będą również doskonałym sposobem na powitanie w firmie nowych pracowników lub wyrażenie wdzięczności za zaangażowanie i trud włożone w pracę. Z pewnością każdy pracownik poczuje się wyróżniony gdy otrzyma kubek lub kalendarz z własnym imieniem.

Wybierając upominki dla pracowników lub Klientów, warto zastanowić się również nad zainteresowaniami osób, które chcemy obdarować. Dla amatorów aktywnego stylu życia dobrym wyborem będą przydatne gadżety sportowe, dla miłośników gotowania – ciekawe produkty do kuchni itp. Takie dedykowane upominki z pewnością będą miłym zaskoczeniem i zostaną zapamiętane na długo.

Jeżeli zainteresował Cię nasz artykuł i chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat personalizacji gadżetów reklamowych, napisz do nas, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania!