OLOGOWANI NA GADŻETACH – znaczy widoczni dla Klientów!

W świecie, w którym konsumentów otacza niezliczona ilość informacji o nowych usługach i produktach, każda firma która chce przetrwać na rynku i wyprzedzić konkurencję powinna przede wszystkim zadbać o rozpoznawalność marki. Wiele firm stara się zakorzenić w świadomości Klientów, wykorzystując przy tym najróżniejsze kanały komunikacji i sięgając po coraz bardziej nieszablonowe strategie.

Wśród nieskończonych możliwości i taktyk marketingowych, wiele firma zapomina o tym, jak ważny jest bezpośredni kontakt z Klientem i wykorzystanie produktów reklamowych w promocji firmy. Przemyślane, praktyczne i wysokojakościowe artykuły promocyjneto strategia marketingowa, która może pozytywnie wpłynąć na sukces każdej firmy.

A czy Wy korzystacie z produktów reklamowych? Jesteście ologowani na odzieży lub innych gadżetach? Jeżeli nie, to koniecznie przeczytajcie o korzyściach jakie przynosi wykorzystanie artykułów reklamowych w promocji marki!

Zwiększona widoczność i rozpoznawalność

Najważniejszą korzyścią, jaką możesz uzyskać poprzez wykorzystanie produktów reklamowych jest budowanie świadomości Twojej marki. Poświęć chwilę i zastanów się ile gadżetów promocyjnych otrzymałeś od różnych firm. Ile razy i jak długo korzystałeś z tych przedmiotów? Czy pamiętasz nazwy marek, którymi były oznakowane te gadżety? Na pewno tak. Każdy z nas ma w domu lub biurze produkty promocyjne, które otrzymał od różnych firm i z których korzysta na co dzień.

Odpowiednio dobrane gadżety reklamowe to świetny sposób na zaznajomienie Klientów z Twoją marką i pozyskanie nowych kontaktów. Wybierając upominki promocyjne postaw na produkty, które nawiązują do oferowanych przez Ciebie usług. Jeżeli Twoja firma zajmuje się np. dystrybucją kosmetyków, wybierz przydatne akcesoria, które będą pasować do profilu działalności. Mogą to być lusterka reklamowe, kosmetyczki itp. Pamiętaj jednak, że aby takie gadżety właściwie spełniły swoje zadanie marketingowe muszą posiadać dobrze widoczne i wyeksponowane logo.

Pozyskanie lojalności i budowanie relacji

Wykorzystanie gadżetów reklamowych to świetny pomysł na uzupełnienie kampanii marketingowych i sposób na zdobycie lojalności Klientów. Jak wiadomo wszyscy uwielbiają dostawać darmowe upominki. Obdarowując Klientów praktycznymi gadżetami z logo Twojej firmy zwiększasz szanse, że w przyszłości wybiorą oni Twoją ofertę, zamiast zwrócić się do konkurencji.

Spróbuj dołączyć mały upominek do zamówień składanych przez Klientów, niepozorny drobiazg w postaci krówki z Twoim logo lub smyczy reklamowej, z pewnością mile zaskoczy odbiorców i pomoże stworzyć pozytywne skojarzenia z Twoją marką. Bardzo prawdopodobne, że przy następnych zakupach Klienci wykażą się lojalnością i ponownie zdecydują na skorzystanie z Twoich usług.

Szeroki zakres promocji, przy niedużym budżecie

Oferowanie spersonalizowanych kubków do kawy, pamięci USB, breloczków i innych produktów przydatnych Klientom, to stosunkowo niedrogi sposób na skuteczną promocję, w którą zdecydowanie warto zainwestować. Małe firmy często nie mogą sobie pozwolić na masowe kampanie reklamowe, z których korzystają duże przedsiębiorstwa, ale nadal mogą osiągnąć swoje cele marketingowe dzięki właściwie ologowanym gadżetom reklamowym, które są bardziej przystępne cenowo.

Koszt wytworzenia i dystrybucji gadżetów promocyjnych jest stosunkowo nieduży, a ponieważ większość artykułów reklamowych jest przechowywana i użytkowana przez odbiorców przez długi czas, takie produkty będą promować Twoją firmę kilka miesięcy, a nawet lat, co z pewnością czyni je opłacalną inwestycją.

Podniesione morale pracowników

Doskonałym pomysłem jest również stworzenie ciekawych gadżetów dla pracowników. Spersonalizowane upominki, jak np. kubeczki z imionami albo firmowe koszulki, pomogą stworzą pozytywne nastawienie w miejscu pracy. Twoi pracownicy na pewno pozytywnie zareagują na tego typu wyróżnienie i poczują, że firma docenia ich pracę. Zadowoleni pracownicy będą rozpowszechniać pozytywne opinie wśród swoich znajomych i rodziny itd. co również korzystnie wpłynie na budowanie wizerunku Twojej firmy.

Jeżeli zainteresował Was nasz artykuł i również chcecie być ologowani na gadżetach – skontaktujcie się z nami, podpowiemy jak dobrać produkty i techniki znakowania, tak aby stanowiły najlepszą wizytówkę dla firmy!