Rema Days i Promo Show Professional – czym się różnią i na którą imprezę warto się wybrać.

Luty to dla branży reklamowej miesiąc wyjątkowo intensywnej pracy. Firmy i przedsiębiorstwa po styczniowych remanentach i ustaleniach budżetu działają już na pełnych obrotach. Dotrzymać tempa swoim klientom muszą agencje marketingowe, dla których początek roku to idealny moment na wykazanie się jeszcze większą kreatywnością czy też poszerzenie swojej oferty. Również dla Reklamowe24 jest to bardzo ważny okres, jak co roku wydajemy wtedy nowe katalogi z najnowszymi gadżetami reklamowymi.

W tym miesiącu odbywają się także Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays. Te wydarzenie to jedna z największych imprez targowych branży reklamowej w Europie. Wystawiają się na niej najwięksi producenci gadżetów reklamowych, zakłady poligraficzne czy też firmy chcące zaistnieć w segmencie out&indoor. Niewątpliwie, pojawienie się na targach i sprawdzenie nowości oraz unikalnych rozwiązań, to ważny punkt w kalendarzu właścicieli agencji reklamowych, kierowników działu marketingu czy też osób zainteresowanych nowymi technologiami w sektorze reklamy. Jednak w tym roku pojawiło się nowe wydarzenie, które konkuruje z wymienionym powyżej eventem. Oczywiście chodzi o Promo Show Professional 2018, które organizatorzy określają mianem “nowej jakości”.

Oba eventy mają miejsce w tym samym czasie, dlatego u wielu osób może zaistnieć dylemat, na którym wydarzeniu się zjawić? Udało nam się odwiedzić dwie wymienione imprezy, dlatego postaramy się rozwiązać ten problem. Mamy nadzieję, że pomoże to podjąć właściwą decyzję.

Rema Days – cały rynek reklamy i poligrafii w jednym miejscu.

Pierwsze targi Rema Days odbyły się w 2005 roku w warszawskim kompleksie targowo-wystawienniczym EXPO XXI. Wydarzenie zostało podzielone na część wystawienniczą oraz towarzyszący jej Kongres marketingu, który objął blisko 120 godzin konferencyjnych. Od tego czasu corocznie organizowano nowe edycje, stale rozwijając to przedsięwzięcie. W tym roku impreza miała miejsce w podwarszawskim Nadarzynie w budynkach Warsaw Expo, w których wystawiały się czołowe firmy produkujące i dystrybuujące upominki reklamowe, maszyny poligraficzne czy też materiały do druku wielkoformatowego i reklamy mobilnej. Podzielono je na 10 sektorów kompleksowo prezentujących ofertę całego rynku reklamy i poligrafii. O skali całego wydarzenia niech opowiedzą liczby – w minionym roku na imprezie uczestniczyło ponad 760 wystawców z 24 krajów oraz 21 000 zwiedzających z 50 krajów. Niewątpliwie targi Rema Days to jedna z najważniejszych imprez tego typu w tej części Europy.

Promo Show Professional – nowa jakość spotkań B2B na rynku artykułów promocyjnych.

Jak już wspomnieliśmy Promo Show Professional to nowe wydarzenie w branży reklamowej. Pierwsza edycja odbyła się w dniach 7-8 lutego tego roku w warszawskim hotelu Novotel Centrum. W tym przypadku organizatorzy postawili na komfortowe warunki prowadzenia rozmów handlowych na linii dostawca-agencja oraz na biznesową atmosferę całego wydarzenia. W związku z tym impreza ta ma wyjątkowo kameralny charakter, a wstęp na nią jest możliwy tylko z obowiązującym zaproszeniem. Nie ma na niej przypadkowych zwiedzających, głośnej muzyki czy też wielkich powierzchni wystawowych. Daje to dużo większą możliwość porozmawiania z dostawcami w spokojnej atmosferze, co sprzyja podejmowaniu ważnych decyzji.

Całemu wydarzeniu towarzyszy również wieczorny bankiet, którego organizacja stoi na bardzo wysokim poziomie. Można na nim podyskutować w luźnej atmosferze ze znajomymi z branży czy też po prostu dobrze się wybawić.

Czym się różnią Rema Days i Promo Show Professional, na którą imprezę warto się wybrać?

Opisaliśmy już obydwie imprezy, ale warto, abyśmy jeszcze przedstawili uczestnictwo na nich od strony odwiedzającego. Wierzymy, że wielu z naszych czytelników pomoże to znaleźć odpowiedź na pytanie, na którą imprezę warto się wybrać.

Rema Days gromadzi w jednym miejscu wszystkich większych i mniejszych producentów wszelkich materiałów reklamowych i poligraficznych. W związku z tym można poznać wiele nowości, trendów i zmian na rynku reklamowym. Uważny obserwator z pewnością wyniesie z imprezy wiele ciekawych informacji oraz pomysłów. Jednak tak duża ilość firm ma też swoje minusy, gdyż poprzez panujące ograniczenia tylko najwięksi wystawcy mają możliwość wprowadzenia u siebie miejsca na bardziej kameralną rozmowę. Zazwyczaj dyskusję toczą się w otoczeniu innych zwiedzających, przez co trudniej podjąć bardziej szczegółowe tematy. Przeszkadzać może również gwar towarzyszący całej imprezie – głośna muzyka, rozmowy, ogłoszenia przez mikrofon. Na to musimy być gotowi wchodząc na teren imprezy.

Na Promo Show Professional sytuacja jest zupełnie inna. Przede wszystkim jest to impreza, na którą wejść mogą tylko firmy posiadające zaproszenia. W związku z tym brak na niej przypadkowych osób, które chcą tylko zdobyć darmowe gadżety. Sprzyja to spokojnym rozmowom przy omawianiu różnych ofert. Niestety położenie stoisk wystawienniczych oraz ich budowa w znacznym stopniu uniemożliwia zapewnienie rozmówcom pełnej prywatności w trakcie różnych konwersacji. Choć przyznajemy, że odbywały się one w bardziej komfortowej atmosferze niż na Rema Days. Warto również odnotować, że pomimo faktu, iż wydarzenie to zajmowało stosunkowo niewiele miejsca, to udało się zgromadzić na nim najważniejszych producentów z branży reklamowej. Zgodnie z założeniem całej imprezy wystawcy postawili na budowę oraz podtrzymanie relacji na linii dostawca-agencja, dlatego brak było efektownych prezentacji produktów na rzecz efektywnych rozmów. Dla nas istotnym był również fakt, że na Na Promo Show Professional można było spotkać się nie tylko z producentami artykułów reklamowych, ale także z najbliższą konkurencją. Pozwoliło to nam na wymianę doświadczeń oraz spostrzeżeń co do rynku gadżetów, a także na wyjaśnienie różnych biznesowych kwestii. Wszystko to sprawiło, że z tej imprezy wynieśliśmy wiele ciekawych informacji ze świata reklamy i ważnych ustaleń z naszymi partnerami biznesowymi.

Które wydarzenie warto odwiedzić?

Zatem na jaką imprezę warto się wybrać? Na Rema Days czy na Promo Festival? Dla nas odpowiedź jest prosta… na obie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że oba te eventy oferują zupełnie inne możliwości. Pomimo zbliżonej tematyki odnaleźliśmy na nich różne wartości. Rema Days dało nam okazję do wygodnego porównania dużej ilości międzynarodowych ofert w jednym miejscu i czasie, natomiast Promo Festival pozwolił na przeprowadzenie konkretnych rozmów ze wszystkimi najważniejszymi producentami. I choć obie te imprezy miały miejsce jednocześnie, to ich położenie pozwalało na w miarę swobodne poruszanie się między nimi. Już teraz wiemy, że za rok pojawimy się na obu wydarzeniach, gdyż możliwości jakie one oferują są dla nas bardzo ważne. Pomagają nam stale poszerzać swoją ofertę i nadążać za trendami. A tego wymagają od nas nasi Klienci oraz my sami. Należy wykorzystywać każdą okazję, aby rozwijać swoją wiedzę.