Nadruk na koszulce. Jaka technika znakowania będzie najlepsza?

Koszulki są uniwersalnym, praktycznym gadżetem reklamowym. Jak sprawić, aby logo firmy dobrze wyglądało na tkaninie? Która technika znakowania sprawdzi się najlepiej? Jaką koszulkę wybrać, żeby była odpowiednia? Reklamowe24 odpowiada na Wasze pytania!

Dlaczego warto zdecydować się na firmowe koszulki?

Koszulki firmowe są reklamą samą w sobie. Wykonane z dobrej jakości materiału, o ładnym, schludnym kroju, podnoszą prestiż firmy i świadczą dobrze o pracodowacy oraz jego pracownikach. Takie koszulki są niezbędne podczas targów, zawodów sportowych czy akcji charytatywnych, w których firma bierze udział. Przedstawiciele przedsiębiorstwa powinni mieć na sobie koszulki z logo firmy, aby się wyróżniać i eksponować jej nazwę. Podczas wydarzeń publicznych niezwykle ważne są nie tylko same koszulki, ale także zachowanie pracowników. Praca zespołowa, sportowy duch walki i zdrowa rywalizacja dodatkowo przyciągną uwagę zgromadzonych i wykreują wizerunek firmy jako miejsca skupiającego energicznych, ambitnych specjalistów. Reklamowe24 poleca: Koszulki reklamowe.

Jaka technika znakowania gwarantuje wysoką jakość nadruku?

Istnieje kilka metod znakowania, które zagwarantują wysoką jakość wykonania nadruku. Każda z nich różni się sposobem naniesienia logo na tkaninę. Reklamowe24 oferuje wszystkie, niżej opisane rozwiązania:

Sitodruk

Jedną z najpopularniejszych technik znakowania tkanin jest sitodruk. Nazwa tej metody nawiązuje do sposobu w jaki nadruk jest nanoszony na wybrany przez Klienta produkt. Pracownicy Reklamowe24, którzy specjalizują się w znakowaniu, tworzą sito, przy pomocy którego farba jest rozprowadzana po materiale w taki sposób, aby w efekcie stworzyć logo firmy. Należy pamiętać, że sitodruk to metoda, która sprawdza się tylko na płaskich powierzchniach, a wielkość nadruku jest ograniczona do wielkości ramy sita. Ta technika pozwala na stworzenie nadruku składającego się maksymalnie z 4 kolorów. Sitodruk jest wytrzymały, a odpowiednio wykonany będzie na stałe zdobił koszulkę.

Haft

Reklamowe24 proponuje nie tylko sitodruk, ale także haft. Ta metoda daje więcej możliwości i oryginalny, niebalnalny efekt końcowy. Haft kojarzy się – z resztą słusznie – z wyszywaniem. W naszej pracowni znajduje się specjalna maszyna, która robi to bardzo precyzyjnie i umożliwia wykonanie dużej ilości zamówień. Jak to działa? Specjalista Reklamowe24 wgrywa projekt, dobiera nici, odpowiednio ustawia maszynę i produkt. W przypadku cienkich tkanin, pod miejsce haftu wszywa się filcową wkładkę, która usztywnia materiał. Im więcej kolorów, tym więcej nici i przez to także wyższa cena. Haft można stosować nie tylko na płaskich produktach takich, jak koszulki ale także na czapkach, plecakach czy innych gadżetach odzieżowych.

Termotransfer lub termonadruk

Termotransfer i termonadruk to metody, które łączy jedna, podstawowa cecha – aby nanieść tekst lub obraz na koszulkę, należy za pomocą wysokiej temperatury „wgrzać” je w materiał. Pracownik Reklamowe24 musi nadrukować przygotowane odpowiednio logo w programie graficznym, na papier lub folię transferową albo wyciąć szablon z gotowej folii. Następnie wzór jest nakładany na materiał i zamykany w prasie termicznej. Logo zostaje „wgrzane” w tkaninę przy użyciu temperatury wynoszącej 150°C. Termonadruk gwarantuje bogatą gamę kolorów, można go zastosować przy mniejszych nakładach produkcji. Wadą takiego rozwiązania jest ograniczona trwałość znakowania, które szybciej niż w przypadku zastosowania innych metod, ulega zniszczeniu.