Metody nadruku, które sprostają trudnym powierzchniom

Nie ma rzeczy niemożliwych! Reklamowe24 wykonuje nadruki na gadżetach różnych rozmiarów, wykonanych z rozmaitych materiałów i posiadających często nietypowe kształty. Jakie metody znakowania sprawdzą się na trudnych powierzchniach?

Tampodruk

Ta technika znakowania polega na napełnieniu farbą matrycy, z której wcześniej wytrawia się pożądany kształt, przeniesieniu go na silikonowy tampon a następnie odbiciu wzoru na wybranym produkcie (poprzez dociśnięcie do niego tamponu). Tampodruk świetnie radzi sobie z twardymi powierzchniami, najlepiej gdy są one proste – zagięcia mogą zniekształcić wzór. Reklamowe24 stosuję tę metodę przede wszystkim do znakowania takich gadżetów jak długopisy, kalkulatory, wizytowniki, pendrive’y i inne przedmioty wykonane z drewna, plastiku lub metalu.

Tłoczenie

Do znakowania produktów skórzanych lub wykonanych z materiałów skóropodobnych, stosowana jest metoda tłoczenia. Polega ona na wykonaniu matrycy zgodnie z projektem graficznym Klienta. Matryca do tłoczenia posiada wypukłe kształty, które są następnie odciskane na produkcie. W ten sposób Reklamowe24 tworzy piękne, eleganckie gadżety reklamowy. Tłoczenie jest wykorzystywane także do przygotowania ozdobnych kartek, jednak przede wszystkim stosuje się je do znakowania kalendarzy, notesów, skórzanych etui oraz teczek.

Grawerowanie laserowe

Niezwykle trwałą metodą zdobienia produktów wykonanych z różnych materiałów jest grawerowanie laserowe. Polega ono na wypaleniu w materiale kształtu zgodnego z projektem. Dzięki temu, jest to jedna z najtrwalszych metod nanoszenia nadruku na przedmioty – wyryty kształt nie może się wytrzeć, podrzeć ani w żaden inny sposób zniszczyć. Grawerowanie jest stosowane przede wszystkim do znakowania przedmiotów drewnianych, skórzanych i metalowych. Obracarka umożliwia wykonanie graweru nie tylko na płaskich powierzchniach. Metoda ta jest z powodzeniem wykorzystywana do zdobienia metalowych breloków, drewnianych opakowań np. pudełek, czy skrzynek do wina oraz wszelkich, skórzanych gadżetów. Reklamowe24 ma ją w swojej ofercie!

Sublimacja

Plecaki, torby, parasole reklamowe, kurtki…wszystko to, co zawiera domieszkę poliestru może być znakowane metodą sublimacji. To nie wszystko! Sublimacja może być stosowana także na innych materiałach, po wcześniejszym pokryciu miejsca, w którym ma pojawić się logo, specjalną farbą.
Sublimacja polega na wgrzaniu pod wysokim ciśnieniem, w bardzo wysokiej temperaturze wybranego projektu. Zanim to nastąpi, jest on drukowany specjalną farbą sublimacyjną na odpowiednim papierze albo folii. Jedną z głównych zalet sublimacji jest możliwość drukowania projektów w pełnym kolorze, czyli w CMYKu.

Kalkomania

Do zdobienia ceramiki Reklamowe24 wykorzystuje metodę, która polega na transferze kalki projektu na gadżet i wypaleniu wzoru w temperaturze ok. 800-840°C. Ten rodzaj znakowania gwarantuje trwały i wytrzymały efekt. Jeśli chcecie podarować komuś firmowy kubek, lub pochwalić się zastawą z logo swojej firmy, zastanówcie się czy nie warto zdecydować właśnie na ten rodzaj zdobienia. Wysoka jakość produktów nie wystarczy do zrobienia dobrego wrażenia. Ekskluzywny gadżet reklamowy tworzy przede wszystkim ładne i trwałe logo.

Naklejka epoksydowa

Naklejka epoksydowa jest stosowana do gadżetów reklamowych różnego kształtu i wielkości. Jest pokryta żywicą poliuretanową, którą nadaje jej elastyczność, grubość i ładny, lustrzany połysk. Dzięki wypukłej warstwie, logo sprawia wrażenie trójwymiarowego. Zastosowanie naklejki epoksydowej gwarantuje ciekawy efekt i wysoką jakość – znakowanie jest odporne na wodę, promienie UV i urazy mechaniczne. Z doświadczenia Reklamowe24 wynika, że ta metoda sprawdza się najlepiej podczas znakowania breloczków, kubków, kapsli oraz jako logo dołączane do sprzętu elektronicznego, czy np. motoryzacyjnego.

Więcej na temat technik nanoszenia nadruku na gadżety reklamowe przeczytacie w zakładce Znakowanie.