Odetnij przewód – czyli kilka słów o gadżetach Bluetooth

Technologia Bluetooth – jak to działa?

W dzisiejszych czasach prawie każdy możliwy gadżet jest wyposażony w Bluetooth – od telefonów komórkowych po laptopy. Technologia ta umożliwia bezprzewodowe przesyłanie danych, wykorzystywana jest do komunikacji pomiędzy urządzeniami znajdującymi się blisko siebie, w swoim zasięgu. Łączność między urządzeniami następuje za pomocą fal radiowych na różnych częstotliwościach, ustalanych w zależności od rodzaju urządzenia. Wspomniane fale radiowe przenikają przez ściany, co daje nam możliwość sterowania urządzeniami w całym domu. Sygnał Bluetooth działa zazwyczaj w promieniu 10 metrów, ograniczenie zasięgu nie jest przypadkowe, nieduży zasięg pozwala uniknąć zakłóceń i oszczędzić energie.

Królewskie pochodzenie – skąd wywodzi się nazwa Bluetooth?

W powstaniu i rozpowszechnieniu technologii Bluetooth swój udział miało kilka dużych firm, na czele z korporacją Ericsson, która to stworzyła wspomniane rozwiązanie już w latach 90. XX wieku. Sama nazwa będąca zlepkiem dwóch angielskich słów blue (niebieski) i tooth (ząb) pochodzi od przydomka duńskiego króla Harolda Sinizębego, który swego czasu zjednoczył kilka walczących ze sobą plemion skandynawskich. Podobnie Bluetooth, który został stworzony, aby „zjednoczyć” różne technologie jak: komputery, telefony, drukarki, aparaty itd.

Gadżety z technologią Bluetooth

Jeszcze jakiś czas temu oferta gadżetów wyposażonych w system łączności bezprzewodowej była stosunkowo niewielka, a większość z nas ograniczała się co najwyżej do korzystania z bezprzewodowych słuchawek. Obecnie wiele się zmieniło, technologia Bluetooth wciąż zyskuje na popularności, a na rynku co chwilę pojawiają się nowe, ciekawsze propozycje gadżetów wyposażonych w tę jakże użyteczną funkcję. To właśnie rosnąca popularność, praktyczność i wygoda użytkowania czyni z tego typu gadżetów idealny nośnik reklamy dla niemalże każdej branży. W Reklamowe24 doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego wciąż powiększamy dla Państwa naszą ofertę gadżetów bezprzewodowych, poniżej przygotowaliśmy krótki przegląd najciekawszych propozycji.

Głośniki bezprzewodowe

Pamiętasz dni, kiedy aby móc posłuchać ulubionej muzyki poza domem, musiałeś mieć przy sobie pokaźnych rozmiarów radioodtwarzacz z zapasem baterii lub zadowolić się kiepską jakością brzmienia z głośnika telefonu? Na szczęście dla fanów muzyki na całym świecie te czasy już minęły, teraz możemy słuchać ulubionej muzyki zawsze i wszędzie, bez baterii czy dostępu do prądu, za to ze świetną jakością dźwięku i w dobrym stylu. Bezprzewodowe głośniki Bluetooth szybko stały się podstawowym sposobem na cieszenie się muzyką zarówno wewnątrz, jak i na  zewnątrz, ich niewielkie rozmiary sprawiają, że możemy je zabrać ze sobą wszędzie, a nowoczesny, futurystyczny design sprawdzi się w każdym wnętrzu. Bezprzewodowe głośniki to również świetny pomysł na elegancki i praktyczny gadżet, który polecamy szczególnie jako prezent dla młodych odbiorców. Każdy z modeli dostępnych w naszej ofercie możemy oznakować logo Państwa firmy. Gwarantujemy, że taka forma reklamy zostanie usłyszana.

Przenośna klawiatura Bluetooth

Bezprzewodowe klawiatury to idealne rozwiązanie dla osób, które większość czasu spędzają w podróży, a także dla tych, którzy lubią czasami popracować poza domem, to również świetny gadżet dla entuzjastów minimalistycznych technologii. Dzięki niewielkim rozmiarom kompaktowej klawiatury, można ją mieć zawsze przy sobie, jest lekka i bez problemu zmieści się w torebce czy plecaku. Taka klawiatura sprawdzi się również w domu, po skończonej pracy wystarczy schować ją do szuflady, dzięki czemu możemy zaoszczędzić przestrzeń i utrzymać ład na biurku. Kolejną zaletą bezprzewodowych klawiatur jest ich kompatybilność, bez problemu połączysz je z telefonem, tabletem, czy telewizorem wyposażonym w funkcję Bluetooth, a możliwość połączenia klawiatury z trzema urządzeniami jednocześnie sprawia, że w łatwy sposób możemy przełączać się między urządzeniami, np. z Androida na iOS. W naszej ofercie znajdą Państwo bezprzewodowe klawiatury ładowane przez USB, a także modele zasilane bateriami. Polecamy również klawiatury w zestawie z etui, na którym możemy umieścić wybrany przez Państwa nadruk.

Osobisty lokalizator

Zgubienie kluczy, czy telefonu to sytuacja, która przytrafia się nam niestety dosyć często. To uczucie paniki po bezowocnym, trzykrotnym sprawdzeniu kieszeni, bezskuteczne szukanie zguby po całym mieszkaniu, z pewnością nikomu z nas nie jest obce. Okazuje się, że istnieje proste i niedrogie rozwiązanie tego odwiecznego problemu, a jest nim lokalizator Bluetooth. Ten niepozorny gadżet możemy przypiąć do rzeczy osobistych, jak klucze czy portfel a następnie sparować z naszym telefonem. Za pomocą aplikacji w telefonie uruchamiamy sygnał dźwiękowy w naszym lokalizatorze, dzięki czemu z łatwością możemy namierzyć zgubę. Co więcej, lokalizator także jest wyposażony w przycisk, dzięki któremu możemy uruchomić sygnał alarmowy w telefonie i bez trudu go zlokalizować. Dodatkowo urządzenie zapobiega zgubieniu wartościowych rzeczy, po oddaleniu się od nadajnika na odległość około 15 m w telefonie pojawi się ostrzeżenie o zgubie, a w lokalizatorze wybrzmi alarm. W naszej ofercie posiadamy duży wybór lokalizatorów w różnych wzorach i kolorach, to co sprawia, że stanowią one idealny nośnik reklamy, to ich praktyczność i jakość wykonania idąca w parze z niewygórowaną ceną.