Cztery znaki świadczące o tym, że należy zmienić gadżety reklamowe

Wprowadzanie zmian jest w biznesie czymś niezwykle częstym. Zmienia się zachodzące w firmie procesy by były bardziej rentowne, zmienia się też wizerunek firmy dostosowując go do przyjętej strategii. Dlaczego więc często zapomina się wprowadzić zmiany w zamawianych gadżetach reklamowych?

Poniżej przedstawiamy cztery sytuacje, które powinny być wyraźnym znakiem mówiącym, że należy zamówić nowe modele artykułów promocyjnych.

Adresaci firmowych gadżetów reklamowych nie są nimi zainteresowani

Na sam początek wymienimy najważniejszą rzecz, która sprawia, że należy zmienić zamawiane gadżety reklamowe. Chodzi oczywiście o brak zainteresowania produktami promocyjnymi przez osoby, dla których są one przeznaczone.

Jeśli tak się dzieje, to możemy być pewni, że nie spełnią one założonych celów. Nie będą promowały marki, nie będą stanowiły wsparcia w sprzedaży, ani nie będą dobrym materiałem w marketingu wewnętrznym firmy. Będą za to zajmowały miejsce na półce w biurowym magazynie.

Czemu tak się dzieje? Najprostszym powodem może być fakt niedostosowania gadżetu reklamowego do grupy odbiorców. Nie zawsze upominek, który przeznaczamy na promocję znajdzie uznanie w oczach klientów lub partnerów biznesowych. Można również zastanowić się, czy oferowany gadżet nie jest rozdawany przez konkurencję. Ten sam długopis tylko z innym logotypem może nie budzić już zainteresowania, zwłaszcza kiedy chcemy go oferować osobie, która ma już dwadzieścia takich przedmiotów.

Brakuje nowości w oferowanych gadżetach

Proszę nie zrozumieć nas źle, nie widzimy nic złego w domawianiu gadżetów reklamowych, które spełniają swoje funkcje i cieszą się dużym zainteresowaniem. Warto jednak od czasu do czasu zwrócić uwagę na nowości, które pojawiają się w naszej ofercie.

Branża gadżetów reklamowych stale się rozwija, podąża za trendami i dostosowuje produkty do potrzeb klientów końcowych. Warto mieć to na względzie. Korzystając ciągle z tych samych gadżetów reklamowych można przegapić okazje, które dają wprowadzane nowości produktowe.

Zmienił się wizerunek firmy

Nie tylko zmiany zewnętrze mogą mieć wpływ na zmianę gadżetów reklamowych. Również przemiany zachodzące wewnątrz firmy wymagają zamówienia nowych materiałów promocyjnych.

Na pewno każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że przy modyfikacji logotypu należy uaktualnić gadżety reklamowe. Co jednak, gdy znak firmowy pozostaje ten sam, ale zmianie uległy inne elementy identyfikacji wizualnej firmy?

Wiele osób zapomina, że zmieniając kolorystykę strony internetowej czy też opakowań produktów warto także uaktualnić wygląd gadżetów reklamowych, chociażby poprzez zamówienie nowych wersji kolorystycznych. Takie przedmioty będą bardziej spójne z identyfikacją wizualną przedsiębiorstwa. Gdy potencjalny klient zobaczy spójne gadżety reklamowe, stronę internetową czy odzież firmową, to łatwiej wyrobi sobie pozytywne zdanie o marce. Nie zapominajmy więc o najmniejszych detalach w kreowaniu wizerunku firmy.

Brakuje strategii wykorzystania gadżetów reklamowych

Zagadnienie to poruszyliśmy we wcześniejszym artykule “Jak dobrze wykorzystać gadżety reklamowe”. Decydując się na zamówienie gadżetów reklamowych musimy znać ich cel dla którego to robimy. Inny typ produktu zamówieniu jako prezent dla dyrektora oddziału, inny natomiast dla osób odwiedzających stoisko firmowe.

Dlatego też wybierając gadżety reklamowe należy jasno określić ich grupę docelową, przeznaczenie, co dzięki nim chcemy osiągnąć i jakim sposobem. Plastikowe długopisy mogą sprawdzić się na targach lub innych eventach branżowych, ale wręczenie ich kluczowym klientom o statusie VIP może nie być najlepszym pomysłem. Warto zatem dokładnie przemyśleć strategię związaną z gadżetami reklamowymi.

Zapraszamy do kontaktu jeśli jedno z powyższych zagadnień dotyczy gadżetów reklamowych Państwa firmy. Chętnie doradzimy przy wyborze nowych artykułów promocyjnych, które nie tylko będą idealnie prezentować firmowy logotyp, ale także spełnią założone cele.