Reklamowe24
Ponad 10 000 produktów reklamowych
Bezpłatna wizualizacja
ikona telefon tel. 42pokaż
ikona koperta biuro@pokaż

Odpady w eko biurze

Odpady w biurze to niewątpliwie problem, z którym firmy borykają się od dawna. Każde eko biuro powinno wprowadzić zasady umożliwiające utrzymanie porządku w biurze, zasady dopasowane do charakteru firmy.

Odpady w biurze to niewątpliwie problem, z którym firmy borykają się od dawna. Każde eko biuro powinno wprowadzić zasady umożliwiające utrzymanie porządku w biurze, zasady dopasowane do charakteru firmy. Poniżej kilka propozycji:

- Ogromnym źródłem odpadów są jednorazowe sztućce, talerzyki, kubki oraz opakowania. Korzystanie z małych porcji mleka, śmietanki oraz cukru tworzy górę niepotrzebnych śmieci. Warto zaopatrzyć się w produkty w większych opakowaniach, które wystarczą na dłużej. Dzięki temu ilość śmieci zmniejszy się.
- Wprowadź w swojej firmie segregację odpadów. Pamiętaj, aby zapewnić pojemniki (kosze, torby, worki) do segregowania śmieci oraz ich odbiór przez specjalistyczne firmy.
- Zadbaj, aby pracownicy wykorzystywali do swojej pracy artykuły piśmiennicze z ekologicznych materiałów, np. długopisy z przetworzonego papieru, długopisy z biodegradowalnego plastiku, pamięci USB z papieru makulaturowego, notatniki wykonane z papieru z recyklingu, kalkulatory zasilane energią słoneczną. Po zużyciu, takie gadżety można ponownie przetworzyć i wykorzystać.