Reklamowe24
Ponad 10 000 produktów reklamowych
Bezpłatna wizualizacja
ikona telefon tel. 42pokaż
ikona koperta biuro@pokaż

Gadżety korkowe

Ekologia coraz częściej przewija się w naszym codziennym życiu. Poszukujemy nowych oryginalnych eko produktów, materiałów i gadżetów.

Ekologia coraz częściej pojawia się w naszym codziennym życiu. Poszukujemy nowych oryginalnych eko produktów, materiałów i gadżetów. Stawiamy na indywidualizm, chcemy wyróżniać się na tle innych. Dlatego szukamy nowego zastosowania znanych nam od lat surowców. Dobrym przykładem może być naturalny materiał korek. Wykorzystanie korka kojarzy nam się przede wszystkim z zatyczkami do butelek, ale przeznaczenie tego surowca jest o wiele szersze. Obecnie korek używany jest do produkcji podkładek stołowych, podkładek reklamowych z logotypem firmy, tac korkowych, cukiernic. Panie noszą dodatki wykonane z korka, między innymi portfel korkowy, torbę korkową, brelok z korka, długopis.

Dlaczego korek stał się tak porządanym materiałem?
Korek jako materiał naturalny oddziela się od pnia dębu korkowego w 10-letnich odstępach czasowych. Co najważniejsze taki proces nie wyrządza szkody dla zdrowia drzewa. Właściwy surowiec znajduje się pod spróchniałą warstwą kory. Jest wytrzymały i elastyczny, o czym śaiwdczy tak szerokie zastosowanie. Wpływa pozytywnie na mikroklimat, posiada cechy umożliwiające stabilizowanie temeperatury oraz wilgotności. Nie elektryzuje się i nie przyciąga kurzu, co jest zbawieniem dla alergików. Wraz z upływem czasu nie traci swoich właściwości, o czym świadczy zastosowanie w branży winiarskiej.