Reklamowe24
Ponad 10 000 produktów reklamowych
Bezpłatna wizualizacja
ikona telefon tel. 42pokaż
ikona koperta biuro@pokaż

Energetyczny kryształ

Prędkość życia i rozwój techniczny sprawiają, że większość ludzi nie potrafi już egzystować bez elektronicznych nowinek. Wszystko co wpływa na zmianę stylu życia, wpływa również na otoczenie, w którym przebywa człowiek. Niewiele osób ma świadomość zagrożenia jakie niesie dla środowiska naturalnego niewłaściwe składowanie elektro-śmieci.

Prędkość życia i rozwój techniczny sprawiają, że większość ludzi nie potrafi już egzystować bez elektronicznych nowinek. Wszystko co wpływa na zmianę stylu życia, wpływa również na otoczenie, w którym przebywa człowiek. Niewiele osób ma świadomość zagrożenia jakie niesie dla  środowiska naturalnego niewłaściwe składowanie elektro-śmieci. Mało kto zwraca uwagę na selektywną zbiórkę odpadów, a co za tym idzie na fakt, że zużyte baterie czy akumulatory należy oddać do punktów zbiórki surowców wtórnych skąd zostaną odebrane i poddane utylizacji lub procesowi recyclingu.

Alternatywą dla szybko zużywających się i niebezpiecznych nośników energii są ogniwa fotowoltaiczne. Mówiąc w skrócie, są to krzemowe ogniwa zmieniające promień słoneczny w energię elektryczną. Ogniwa te, ze względu na swój rozmiar z początku znajdowały zastosowanie w zakładach przemysłowych czy wolno stojących gospodarstwach domowych. Rozwój technologiczny w tym temacie bardzo mile nas zaskoczył, a co za tym idzie powstało wiele  urządzeń codziennego użytku, których wykorzystano zjawisko fotowoltaiczne. I tak, do najbardziej popularnych propozycji zaliczyć możemy kalkulatory, lampki, zegarki i latarki. Moda propagująca zdrowy tryb życia podsunęła producentom pomysł na zaprojektowanie krokomierzy zasilanych bateriami słonecznymi. Największym hitem ostaniach czasów są przenośne, uniwersalne ładowarki solarne, które mają zastosowanie zarówno w domu jak i w podróży.

Szeroki wybór artykułów z zastosowaniem zjawiska fotowoltaicznego, pozwala na wymianę starego, trującego sprzętu na ten nowocześniejszy i bardziej przyjazny środowisku, w którym żyjemy.