Dyrektywa WEEE

Dyrektywa WEEE (Waste of Electrical and Electronic Equipment) dotyczy utylizacji produktów elektronicznych i elektrycznych. Wynika on z przyjętej w 2003 roku dyrektywy Unii Europejskiej. Celem tejże dyrektywy jest ochrona środowiska przed negatywnym wpływem odpadów elektrycznych i elektronicznych. Chodzi tu przede wszystkim o urządzenia gospodarstwa domowego, urządzenia informatyczne i telekomunikacyjne, wszelkiego rodzaju urządzenia elektryczne, urządzenia oświetleniowe itp. Dyrektywa ta przenosi odpowiedzialność za recycling odpadów na producentów oraz dostawców produktów podlegających tej dyrektywie. Dotyczy to zarówno firm produkujących sprzęt elektroniczny pod swoją marką jak i importerów sprowadzających tego typu produkty na teren UE.

Dyrektywa WEEE (Waste of Electrical and Electronic Equipment) dotyczy utylizacji produktów elektronicznych i elektrycznych. Wynika on z przyjętej w 2003 roku dyrektywy Unii Europejskiej. Celem tejże dyrektywy jest ochrona środowiska przed negatywnym wpływem odpadów elektrycznych i elektronicznych.

Chodzi tu przede wszystkim o urządzenia gospodarstwa domowego, urządzenia informatyczne i telekomunikacyjne, wszelkiego rodzaju urządzenia elektryczne, urządzenia oświetleniowe itp. Dyrektywa ta przenosi odpowiedzialność za recycling odpadów na producentów oraz dostawców produktów podlegających tej dyrektywie. Dotyczy to zarówno firm produkujących sprzęt elektroniczny pod swoją marką jak i importerów sprowadzających tego typu produkty na teren UE.


line
Ta strona używa COOKIE. Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. ×