Reklamowe24
Ponad 10 000 produktów reklamowych
Bezpłatna wizualizacja
ikona telefon tel. 42pokaż
ikona koperta biuro@pokaż

Dyrektywa WEEE

Dyrektywa WEEE (Waste of Electrical and Electronic Equipment) dotyczy utylizacji produktów elektronicznych i elektrycznych. Wynika on z przyjętej w 2003 roku dyrektywy Unii Europejskiej. Celem tejże dyrektywy jest ochrona środowiska przed negatywnym wpływem odpadów elektrycznych i elektronicznych. Chodzi tu przede wszystkim o urządzenia gospodarstwa domowego, urządzenia informatyczne i telekomunikacyjne, wszelkiego rodzaju urządzenia elektryczne, urządzenia oświetleniowe itp. Dyrektywa ta przenosi odpowiedzialność za recycling odpadów na producentów oraz dostawców produktów podlegających tej dyrektywie. Dotyczy to zarówno firm produkujących sprzęt elektroniczny pod swoją marką jak i importerów sprowadzających tego typu produkty na teren UE.

Dyrektywa WEEE (Waste of Electrical and Electronic Equipment) dotyczy utylizacji produktów elektronicznych i elektrycznych. Wynika on z przyjętej w 2003 roku dyrektywy Unii Europejskiej. Celem tejże dyrektywy jest ochrona środowiska przed negatywnym wpływem odpadów elektrycznych i elektronicznych.

Chodzi tu przede wszystkim o urządzenia gospodarstwa domowego, urządzenia informatyczne i telekomunikacyjne, wszelkiego rodzaju urządzenia elektryczne, urządzenia oświetleniowe itp. Dyrektywa ta przenosi odpowiedzialność za recycling odpadów na producentów oraz dostawców produktów podlegających tej dyrektywie. Dotyczy to zarówno firm produkujących sprzęt elektroniczny pod swoją marką jak i importerów sprowadzających tego typu produkty na teren UE.