Przymusowa izolacja nie musi być nudna. Poznaj gadżety, które pomogą przetrwać kwarantannę!

Ostatnie wydarzenie zmusiły nas do zmiany trybu życia, chcąc nie chcąc musieliśmy zwolnić tempo, zamknąć się w domowym zaciszu i zwiększyć dystans społeczny. Jest to dla wielu z nas niewątpliwe wyzwanie, przywykliśmy bowiem do napiętego harmonogramu pracy i spotkań towarzyskich. Na jakiś czas musimy z tego zrezygnować, nie oznacza to jednak, że ten czas musi być stracony, wręcz przeciwnie, mamy teraz chwilę na wyhamowanie, refleksję i skupienie się na tych wszystkich rzeczach, które wiecznie odkładaliśmy na później. Wykorzystajmy te dni produktywnie, poświęćmy więcej uwagi sobie i bliskim, razem uczyńmy ten czas ciekawym i kreatywnym! Poniżej dzielimy się naszymi pomysłami na zajęcia w domu, które pomogą przetrwać ten trudny okres…

Zadbaj o swoją kondycję

Przymusowy pobyt w domu nie oznacza, że mamy porzucić naszą dotychczasową aktywność fizyczną, po prostu musimy nieco zmodyfikować nasze ćwiczenia, tak abyśmy mogli wykonywać je w domu. Zwłaszcza teraz, gdy większość dnia spędzamy przed komputerem, ważnym jest aby w miarę możliwości znaleźć czas na trening, pozwoli nam to zachować formę i poprawić ogólne samopoczucie. Aby efektywnie ćwiczyć w domu nie potrzebujemy wiele sprzętu, wystarczy zaopatrzyć się w zestaw gimnastyczny 56-0605019 składający się ze skakanki z licznikiem, dwóch obciążników na nadgarstki, ściskaczy do rąk, oraz elastycznej gumy treningowej. Taki zestaw pozwoli nam wykonać ćwiczenia na wszystkie partie mięśni, świetnie sprawdzi się dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych miłośników sportu.

W domowej siłowni nie może również zabraknąć maty do ćwiczeń 12613200, zapewnia ona doskonałą izolację od podłoża, dzięki czemu gwarantuje komfort podczas treningu. Do maty dołączony jest poliestrowy pokrowiec z regulowanym paskiem na ramię, który ułatwia transport. Taka mata sprawdzi się nie tylko w domu, po skończonej kwarantannie można wykorzystać ją na zajęciach z jogi lub na siłowni.

Podczas ćwiczeń w domu, czy poza nim warto pamiętać o monitorowaniu swojej aktywności, nie tylko w celu śledzenia swoich wyników i postępów, ale przede wszystkim aby upewnić się, że wykonujemy trening bezpiecznie, nie obciążając nadmiernie organizmu. Zegarek monitorujący aktywność V3799-03 dzięki wbudowanemu pulsometrowi, pozwoli nam na stałe monitorowanie naszego tętna podczas wysiłku. Zegarek możemy sparować z naszym telefonem, a dodatkowe funkcje takie jak licznik spalonych kalorii, krokomierz czy monitor snu, pozwolą nam dokładnie prześledzić rozwój naszych treningów. Niektóre modele posiadają również inne przydatne funkcje jak kalendarz, powiadomienia o przychodzących wiadomościach czy możliwość odbierania połączeń.

Kolejną rzeczą, o której trzeba pamiętać podczas wykonywania ćwiczeń jest odpowiednie nawadnianie organizmu. Przy wzmożonym wysiłku fizycznym zapotrzebowanie na wodę rośnie i już niewielkie jej niedobory w organizmie sprawiają, że Twoja kondycja i samopoczucie ulegają pogorszeniu. Dobrze nawodnione ciało to podstawa efektywnego treningu, pamiętajmy więc o tym, żeby mieć butelkę z wodą zawsze pod ręką. A gdyby tak pójść o krok dalej i połączyć przyjemne z pożytecznym? Nasza butelka z wbudowanym głośnikiem MO9158-48, pozwala nie tylko zadbać o odpowiednie nawodnienie, ale również umożliwia odtwarzanie muzyki podczas ćwiczeń, a jeżeli jesteście zwolennikami słuchania muzyki na słuchawkach, to sięgnijcie po praktyczną butelkę w zestawie ze słuchawkami V0621-02. Nie tylko utrzymuje temperaturę napojów, ale pozwala na odtwarzanie muzyki do 2 godzin, dzięki dousznym słuchawkom bezprzewodowym umieszczonym w nakrętce. Z takimi gadżetami, trening to przyjemność!

Pamiętaj o relaksie

Po wysiłku fizycznym warto zadbać o chwilę relaksu dla ciała i umysłu. Świetnym sposobem na odprężenie jest sięgnięcie po ulubioną książkę, teraz właśnie jest idealny moment, żeby nadrobić wszelkie zaległości literackie. Udowodniono, że czytanie wpływa pozytywnie na naszą pamięć i pomaga obniżyć poziom stresu. Aby czerpać czystą przyjemność z czytania warto zaopatrzyć się w magnetyczną zakładkę do książek V2623-02, dzięki której bez problemu znajdziemy stronę, na której skończyliśmy lub zaznaczymy nasze ulubione fragmenty. Zakładka występuje w pięciu żywych kolorach i z pewnością ucieszy każdego miłośnika literatury.

Idealnym dodatkiem do książki jest kubek ulubionej kawy lub herbaty, to też świetny pretekst do chwili przerwy od pracy i obowiązków. Ważne jest nie tylko to co pijemy, ale i w czym. Pewnie zgodzicie się ze mną, że w ulubionym kubku wszystko smakuje lepiej. Nasz kubek z powłoką tablicową V5479-00 pozwoli Ci nie tylko delektować się ulubionym napojem, ale też umożliwi zapisanie krótkiej notatki czy wiadomości dla ukochanej osoby. A jeżeli jesteś tradycjonalistą, zaparz kawę w gustownej porcelanowej filiżance V9472-02, która sprawi, że poczujesz się jak w prawdziwej kawiarni.

Chcąc rozładować napięcie warto również sięgnąć po kolorowankę dla dorosłych V9673-99. Kolorowanki stały się popularne stosunkowo niedawno, ale już zyskały rzeszą zwolenników. Zdaniem psychologów kolorowanki pozytywnie wpływają na naszą psychikę i poprawiają nastrój, pozwalają się wyciszyć i ograniczyć stres. To bardzo prosty i przyjemny sposób na relaks, który możemy wykonywać wszędzie, wystarczy jedynie kolorowanka, kredki, chęci i kilka minut wolnego czasu.

Kwarantanny, to również idealny moment na zacieśnianie więzów z bliskimi, jeżeli masz to szczęście i spędzasz ten czas z rodziną znajdź aktywności, które możecie wykonywać wspólnie. Świetnym pomysłem na spędzanie czasu z dziećmi są gry planszowe, pomagają rozwinąć kreatywność, poprawiają koncentrację i uczą logicznego myślenia. Zestaw gier 20097 w drewnianym pudełku, to gwarancja dobrej zabawy na długie godziny. W zestawie znajdziemy cztery popularne gry: domino, bierki, chińczyka oraz talię kart. Dla zwolenników gier strategicznych polecamy ponadczasowe szachy R08854.10, które uczą cierpliwości i odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Gry planszowe to idealna rozrywka dla całej rodziny i świetne remedium na nudę.

Jak widać sposób na ciekawe spędzanie czasu w domu jest wiele, najważniejsze jest wybranie aktywności, która będzie nam sprawiać przyjemność i pozwoli czerpać pozytywną energię każdego dnia.