Okulary przeciwsłoneczne – idealny gadżet na lato!

Okulary przeciwsłoneczne

Latem długość dnia znacznie przekracza 16 godzin, a co za tym idzie, przez kilkanaście godzin jesteśmy narażeni na szkodliwe promieniowanie UV. Powszechnie wiadomo, że przed wspomnianym promieniowaniem trzeba chronić skórę. Jednak zdarza się nam zapominać, że ochrony potrzebują również oczy. A mówiąc o oczach i palącym słońcu na myśl przychodzą oczywiście okulary przeciwsłoneczne.


Jakie okulary wybrać?

W naszej ofercie mamy ponad sto rozmaitych modeli okularów przeciwsłonecznych różniących się designem, rodzajem filtrów, czy mnóstwem dodatkowych akcesoriów, jak futerał, głośniki wbudowane w ramki, a nawet kamera HD. Okulary to must have każdego lata, więc jest to produkt, z którego korzysta mnóstwo ludzi, a tak naprawdę powinni korzystać wszyscy. Modele oferowane w naszym sklepie są przeznaczone dla każdego. Posiadamy modne okulary dla kobiet, mężczyzn, dla dzieci oraz modele unisex.

Wiemy, jak ważny w dzisiejszych czasach jest wygląd zewnętrzny. Według Centrum Badania Opinii Społecznej CBOS aż 90 proc. Polaków uważa, że wygląd ma ogromne znaczenie dla życia codziennego. Atrakcyjny wizerunek ma przesądzać o sukcesie zawodowym według 92 proc. Polaków i osobistym według 90 proc. Dlatego też nasza oferta zawiera zarówno podstawowy typ okularów przeciwsłonecznych o bardzo przystępnej cenie, jak i modne modele, dostosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających Klientów.

Moda, wygoda, design

Atrakcyjny design zgodny z najnowszymi trendami mody to dodatkowy atut naszych okularów. Taki gadżet reklamowy z logo Twojej firmy będzie wobec tego Użyteczny nie tylko jako nośnik reklamy i ochrona oczu, ale także jako idealne dopełnienie codziennej garderoby. Bogata paleta kolorów oraz możliwość wyboru modelu zgodnie z jego przeznaczeniem (np. sport, retro, classic, modern, casual) dają olbrzymie możliwości.

Zamówione okulary mogą być znakowane metodą tampodruku do maksymalnie 4. kolorów. Jednak ze względu na niewielką powierzchnię tzw. zauszników, czyli bocznej części okularów, sugerujemy znakowanie w jednym kolorze. Istnieje także możliwość, by na wybranych modelach wykonać znakowanie UV – druk grafiki metodą CMYK.

Najnowsze trendy

Niezmiennie popularnością cieszą się okulary sportowe wzorowane na tych, z których korzystają na przykład zawodowi kolarze. Zobacz nasze modele: Planga, Sport lub Robson.

Dobrym wyborem będą również okulary lustrzane, które w tym roku zaprojektował jeden z najbardziej rozpoznawalnych domów mody – Chanel. W naszej ofercie możesz zapoznać się z modelem Vesica, posiadającym właśnie lustrzane soczewki.

Klasyka zawsze w modzie. Najbardziej uznane marki wciąż nie rezygnują z kanonów kojarzonych z latami 70. i 80. Mówi się, że okulary przeciwsłoneczne o klasycznych kształtach nigdy nie wyjdą z mody. Modele kojarzone z gwiazdami filmu i estrady z tamtych czasów są rozchwytywane w każdym sezonie. Proponowane modele znajdują się tutaj i tutaj.

Mężczyźni zaś powinni w tym roku postawić na lekką futurystkę lub mnogość kolorów. Jak podaje miesięcznik „ELLE man”, najważniejsze w tym roku to zerwanie z konwenansami. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszymi modelami Pixel, Australia, California, czy Beachbuddies

Dlaczego ochrona oczu jest ważna?

Przy wyborze okularów warto sprawdzić czy zwierają filtr przeciw promieniowaniu UV. To on chroni oczy przed szkodliwymi skutkami promieni słonecznych. Przyciemnione szkła rozszerzają nasze źrenice przez co do oka wpada więcej promieniowania. Dlatego właśnie filtr w ciemnych okularach jest tak niezbędny. Promienie wpływają między innymi na starzenie się oka. Dzięki filtrowi zaś ograniczamy ten proces do minimum.

W aparatach fotograficznych znajduje się tzw. przysłona – jedna z najważniejszych części aparatu. Jest ona odpowiedzialna za ograniczenie ilości światła, rejestrowanego przez urządzenie. Nasze oczy, a dokładnie źrenice, działają na bardzo podobnej zasadzie. Ograniczają one, a właściwie regulują ilość światła, jakie do nich wpada. Kłopot zaczyna się wtedy, kiedy owych promieni słonecznych jest za dużo, co latem jest po prostu nie do uniknięcia. Wówczas możemy nabawić się różnych chorób, a nawet trwałych zniekształceń oczu. Dlatego potrzebują one zewnętrznej ochrony.

Okulary przeciwsłoneczne to produkt idealnie nadający się jako gadżet reklamowy. Nie tylko bowiem zapewniamy Klientom stały i modny nośnik ich reklamy, ale również ochronę zdrowia. Warto łączyć przyjemne z pożytecznym.