TOP 5 trendów wśród gadżetów reklamowych

Z roku na rok coraz więcej marek zwraca uwagę nie tylko na rodzaj zamawianych gadżetów reklamowych, ale na materiał, z których zostały wykonane czy też na znajdujące się na nich grafiki. Używając frazeologii, możemy powiedzieć, że do lamusa odchodzą popularne długopisy, które różniły się między firmami tylko nadrukowanym logo, oraz jednolite kubki, z których co rano spomiędzy korporacyjnych boxów unosi się aromat kawy. Jakie tendencje możemy zauważyć w 2019 roku? Przedstawiamy 5 trendów wśród gadżetów reklamowych.

Gadżety eko-friendly, czyli „patrzcie, dbamy o środowisko!”

Rosnąca świadomość i postępująca moda na bycie ekologicznym sprawia, że publiczność danej marki nieprzychylnie patrzy w stronę plastikowych toreb czy kubków. Coraz większą popularność zdobywają gadżety reklamowe, które mogą pochwalić się nurtem eko-friendly i charakteryzują się tym, co naturalne.

Tworzywa sztuczne możemy zastąpić biodegradowalnymi materiałami, które wytrzymałością nie odbiegają od powszechnych surowców, a dodatkowo nie posiadają szkodliwych dla zdrowia substancji. W ten sposób powstają okulary przeciwsłoneczne z włókien słomy pszenicznej, kubki podróżne z biodegradowalnego polilaktydu czy też notesy z papieru pozyskanego podczas recyklingu.

Nietypowy materiał – wyróżniamy się

Często klienci uważają, że w kategorii gadżetów reklamowych nic ich już nie zaskoczy. Widzieli wszystko – pendrive’y, głośniki Bluetooth, gniotki antystresowe, teczki, piersiówki, nożyczki, skarpety, zegary, powerbanki… i wiele innych.

Aby przyciągnąć uwagę odbiorców, warto postawić na niecodzienny materiał, który nie tylko zadziwi, ale też sprawi, że gadżet reklamowy wpisze się w trendy dobrego, nowoczesnego designu. Jakieś pomysły? Doskonałym przykładem jest powerbank, który wyglądem przypomina zwykły, aczkolwiek przyjemny w odbiorze wizualnym kamień. Kolejnymi propozycjami są drewniane ładowarki bezprzewodowe czy produkty z dodatkiem filcu (zawieszki, torby, etui do tabletów). Po otrzymaniu takiego gadżetu klient skojarzy firmę z innowacyjnością, wyjątkowym designem czy wysoką jakością oferowanych produktów.

Pełna personalizacja, bo liczy się spójność

Każdy designer oraz twórca kampanii marketingowej wie, że jedną z najważniejszych cech w reklamie jest spójność. Zarówno duże, jak i małe marki potrzebują gadżetów, które idealnie wpiszą się w zaprojektowaną formę komunikacji i staną się częścią ich wizerunku. Przy tworzeniu gadżetów warto więc zwrócić uwagę na harmonizację kolorów widniejących na przedmiocie z barwami pojawiającymi się w logo lub na stronie internetowej danej marki. Okazuje się, że możliwości jest znacznie więcej.

Niektóre firmy oferujące gadżety reklamowe umożliwiają stworzenie unikalnego przedmiotu, który będzie nawiązywał do branży, w której działamy lub konkretnie do naszej marki w sposób bezpośredni. Tym samym powstaje możliwość zaprojektowania indywidualnej maskotki firmy czy pamięci przenośnej w kształcie na przykład autobusu, książki lub widelca.

Dobry design – wyjątkowa grafika

Proste, białe T-shirty z nadrukowanym na całej szerokości pleców logotypem powoli mogą zostać uznane za relikt przeszłości. Obecnie coraz mocniej uwidacznia się trend mówiący o konieczności zadbania o design, który zagwarantuje ochocze korzystanie z gadżetów reklamowych przez klientów w każdy dzień. Wniosek? Warto pomyśleć o stworzeniu produktów, które mogłyby znaleźć sięna sklepowych półkach i w dodatku, po które klienci sięgaliby właśnie ze względu na wyróżniający je wygląd, który wpasowuje się w ich lifestyle. Idealnym tego przykładem jest odzież, dzięki której znak marki może zobaczyć szerokie grono odbiorców. Zgodnie z trendem, koszulki, bluzy czy czapki powinny charakteryzować się przyciągającymi uwagę grafikami, które klienci będą chętnie prezentować podczas noszenia. Duże logo zmienia się w mniejszy, ale nadal dobrze widoczny znak.

W sąsiedztwie znanej marki, czyli niezwykły mariaż

Firmy specjalizujące się w wykonywaniu gadżetów reklamowych dostają coraz więcej zapytań odnośnie umieszczenia logo na produkcie sygnowanym znakiem marki, która już wypracowała sobie na rynku silną pozycję. Klientom zależy na ubraniach od 4F czy też na zestawach piśmienniczych marki Parker. Logo widniejące na takim produkcie sprawia, że firma jest postrzegana jako profesjonalna czy nawet prestiżowa oraz dodatkowo kojarzona jest przez pryzmat popularnej marki. Gadżety reklamowe ze znakiem znanej firmy świetnie sprawdzą się w roli upominków dla wyróżniających się przedstawicieli handlowych oraz partnerów biznesowych.

Rok 2019 przyniósł zauważalne trendy na rynku gadżetów reklamowych. Jeżeli chcemy trafić do klientów, dla których ważne jest środowisko, warto pomyśleć nad zamówieniem gadżetów z biodegradowalnych materiałów. W dobie rosnącej konkurencji bardzo ważne jest wyróżnienie się na tle innych. Z pomocą przychodzą przedmioty charakteryzujące się nietypowymi materiałami lub spersonalizowanym wyglądem. Dobry projekt graficzny pozwoli nam za to dotrzeć do większej grupy odbiorców, a umieszczenie swojego logo na produktach znanych marek przyniesie znaczne wizerunkowe korzyści.

Potrzebujesz porady w sprawie doboru gadżetów? Napisz na nasz adres mailowy bok@reklamowe24.pl – doradzimy przy wyborze odpowiednich upominków, przygotujemy atrakcyjną cenową ofertę i zaprezentujemy wizualizacje przedprodukcyjną wybranych gadżetów!