Jak dobrze wykorzystać gadżety reklamowe

Każdemu wydarzeniu biznesowemu towarzyszy ogromna liczba gadżetów reklamowych. Nieważne czy jest to konferencja, targi lub premiera nowego produktu – wystawcy mają zawsze przygotowane odpowiednie artykuły promocyjne. Wszystko po to, aby zainteresować odwiedzających event swoją ofertą i zwiększyć rozpoznawalność marki. Jednak nie każde przedsiębiorstwo, które wykorzystuje w promocji gadżety reklamowe, robi to odpowiednio. Często w pełni nieświadomie zaprzepaszcza szansę, która nadarza się przy okazji konkretnego wydarzenia.

Z tego względu radzimy jak dobrze wykorzystać gadżety na wydarzeniu branżowym.

Przygotuj się do zamówienia gadżetów reklamowych.

Zanim zdecydujemy się na odpowiednie produkty trzeba ustalić kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim należy się zastanowić na jaką okazję przygotowujemy upominki. Inne przedmioty zamówimy na masowe targi branżowe, a inne na kameralne przyjęcie. Oczywiście ważny jest również budżet, który możemy przeznaczyć na zamówienie. Musimy też wiedzieć dla kogo będą przeznaczone gadżety i co za ich pomocą chcemy osiągnąć. Ta wiedza pozwoli dobrze zainwestować w materiały promocyjne. Nie jest to jednak wszystko o czym należy pamiętać.

Spraw, aby Twoje gadżety były dobrze widoczne.

Wydaje się to trywialne, ale wiele firm pomija tak prostą sprawę przy projektowaniu stoiska na targach. Warto więc pamiętać, że źle wyeksponowane artykuły promocyjne mogą nie spełnić swojej funkcji. Uczestnicy wydarzenia muszą widzieć i wiedzieć, że oferowane są im darmowe gadżety. Bez tych informacji potencjalni klienci mogą się wcale nie zatrzymać przy naszym boksie handlowym lub innym miejscu promującym firmę. A przez to nie zainteresujemy ich naszą ofertą czy też produktem. Zostaniemy za to z wieloma niepotrzebnymi po evencie gadżetami.

Niech Twój upominek będzie unikalny.

Głównym celem inwestowania w gadżety reklamowe jest zwrócenie uwagi na firmę i zapisanie jej w pamięci obdarowanego konsumenta. Jeśli uczestnik konferencji czy też targów zebrał już na tym wydarzeniu 10 długopisów i 20 ołówków, to małe prawdopodobieństwo, że zaciekawimy go podobnym gadżetem. Należy, w miarę możliwości, dążyć do tego, aby oferowane upominki wyróżniały się na tle konkurencji.

Pozwól uczestnikom eventu zapłacić za Twój gadżet.

Oczywiście nie mamy na myśli pieniędzy. Zamiast nich można zdobyć coś ważniejszego dla danego przedsiębiorstwa. W zależności od potrzeb firmy może to być zapisanie się do newslettera przez uczestnika eventu, dodanie zdjęcia stoiska firmowego z unikalnym hashtagiem na Instagramie czy też ocena profilu firmowego na Facebooku. Pomysłów jest wiele. Darmowy gadżet reklamowy będzie “nagrodą” za wykonanie jednej z powyższych czynności. Dzięki temu każda ze stron coś zyskuje i żadna z nich nie jest tak naprawdę stratna.

Nawiąż długoterminową relację.

Niech nawiązany za pomocą gadżetu reklamowego kontakt z potencjalnym klientem będzie tylko początkiem. Jeśli za sprawą upominku zdobyliśmy adres mailowy należy jak najszybciej to wykorzystać. Można wysłać newsletter, w którym dziękujemy za spotkanie i zaproponować 10% zniżki na proponowany produkt, lub też nawiązać do wręczonego produktu. Wszystko to po to, aby przypomnieć o naszej firmie i zaciekawić ofertą. Pozwoli to również nawiązać konwersację, co może zaowocować długofalową współpracą.

Oczywiście podane powyżej porady nie są jednoznacznym przepisem na sukces, pomogą jednak dobrze przygotować się do targów, premier czy też konferencji.