Grawerowanie – ekskluzywna technika zdobienia. Kiedy się ją stosuje?

Grawerowanie należy do najtrwalszych metod znakowania. W przeciwieństwie do nadruku, wzór utrwalany jest bezpośrednio w materiale, dzięki czemu jest odporny na zniszczenia.

Czym jest grawerowanie?

Grawerowanie to inaczej rytowanie, czyli wyżłobienie bezpośrednio w materiale napisu lub znaku graficznego. Historia rytowania sięga czasów starożytnych, lecz ówczesne techniki znacząco różniły się od dzisiejszych możliwości. Obecnie do grawerowania wykorzystywane są lasery CO2 lub YAG. Przed rozpoczęciem znakowania należy przygotować wzór, który następnie zostanie wiernie odwzorowany na wybranych produktach. Metoda laserowego rytowania zwiększa wydajność i prędkość wykonywanej pracy.

Dlaczego warto wybrać grawerowanie?

Wykonanie grawerowania na gadżetach promocyjnych sprawi, że produkty będą wyglądały profesjonalnie i elegancko. Co więcej, informacje, które utrwalimy za pomocą rytowania, będą odporne na wszelkie próby zeskrobania lub ścierania. Wytrzymałość grawerowania sprawia, że gadżety reklamowe znakowane tą techniką, odznaczają się trwałością, dzięki czemu mogą pełnić funkcję promocyjną przez wiele lat. Zaletą jest również fakt, że realizacja zlecenia następuje błyskawicznie i może być wykonana „od ręki”. Grawerowanie laserowe, stosowane przez Reklamowe24, jest w pełni bezpieczne dla ludzkiego zdrowia, gdyż nie wymaga stosowania szkodliwych, chemicznych substancji.

Kiedy stosujemy grawerowanie?

Tą technikę znakowania stosujemy przede wszystkim na produktach wykonanych z metalu, drewna oraz skóry. Istnieje możliwość zastosowania grawerowania na tworzywach sztucznych ale tyczy się to tylko wybranych artykułów. Powierzchnia, na której stosujemy grawerowanie powinna być stosunkowo płaska co zapobiegnie ewentualnych zniekształceniom projektu. W przypadku gładkich obłych powierzchni takich jak np. kubki izotermiczne czy termosy grawerowania dokonuje się z wykorzystaniem obracarki, która umożliwia wykonanie znakowania dookoła produktu co daje bardzo fajny efekt końcowy. Klienci najczęściej decydują się na zlecenie grawerowania następujących gadżetów reklamowych: breloków, długopisów, gadżetów elektronicznych, narzędzi reklamowych i drewnianych zestawów do wina.

Jesteście zainteresowani znakowaniem produktów tą metodą? Zgłoście się do nas!

 

Jeden komentarz

  1. Mariusz Olszewski 23 marca 2017