Nadruki reklamowe – kilka słów o popularnym sitodruku

Zamawiając gadżety reklamowe, warto zwrócić uwagę na to, jaką metodą nanoszony jest nadruk. Do coraz bardziej popularnych sposobów nadrukowywania logo i innych grafik należy sitodruk. Jest to szczególnie polecana metoda druku w przypadku większych nakładów. Sitodruk staje się naprawdę opłacalną opcją przy drukowaniu min. 50 sztuk jednego wzoru.

Sitodruk to niezbyt skomplikowana technika druku. W skrócie polega on na przeciskaniu farby przez specjalne sito, które pokrywa się wcześniej emulsją, jednak nie wszędzie. Przez te miejsca, których emulsją nie pokryto, przechodzi właśnie farba drukarska, tworząc na tkaninie, tworzywie sztucznym, szkle itd. określony obraz. Metoda sitodruku pozwala na użycie różnych farb, w zależności od ich konkretnego rodzaju wykonany nadruk należy albo osuszyć albo utwardzić.

Sitodruk ma wiele istotnych zalet, o których warto pamiętać, kiedy zastanawiamy się nad zamówieniem parasoli, koszulek i innych gadżetów reklamowych. Przede wszystkim metoda ta wyróżnia się swoim szerokim zastosowaniem. Za pomocą sitodruku można nanosić kolorowe grafiki nie tylko na wspomniane już tkaniny, szkło i plastik, ale także i na powierzchnie drewniane. Co istotne, sitodruk pozwala nie tylko na wykonanie nadruków na powierzchniach płaskich, ale również cylindrycznych, np. na długopisach reklamowych (choć w tym przypadku dominującą metodą jest ciągle tampodruk).

Nadruki sitodrukowe są bardzo odporne na czynniki zewnętrzne, w tym także na uszkodzenia o charakterze mechanicznym. Na stosowane farby nie mają wpływu także czynniki atmosferyczne, jak np. promieniowanie UV albo wilgoć.
Kolejną mocną stroną nadruków sitodrukowych są ich naprawdę intensywne kolory. Farby sitodrukowe, zarówno kryjące, jak i częściowo kryjące, oznaczają się wyjątkową głębią kolorów. Co więcej, na rynku dostępne są farby drukarskie np. metaliczne, fluorescencyjne itd. W praktyce oznacza to, że sitodruk daje nam zdecydowanie większe możliwości niż druk offsetowy. To doskonała metoda druku, gdy zależy nam na wyrazistym efekcie.